Nacházíte se zde: Úvod > Den zdravotnických oborů na ZSF JU prohloubil kontakt s jihočeskými nemocnicemi

Den zdravotnických oborů na ZSF JU prohloubil kontakt s jihočeskými nemocnicemi

Plánovaná akce (28.3.2017)

Den zdravotnických oborů na ZSF JU prohloubil kontakt s jihočeskými nemocnicemi

Velmi příjemnou a neformální atmosféru mělo setkání studentů a pedagogů ZSF JU s řediteli a dalšími zástupci vedení nemocnic v Jihočeském kraji. V úvodu akce nazvané Den zdravotnických oborů přivítala v zaplněném přednáškovém sále E děkanka prof. PhDr. Valérie Tóthová, Ph.D., hosty a připomněla, že po úspěchu loňského „zkušebního“ ročníku zaměřeného na všeobecné sestry fakulta letos akci rozšířila o další zdravotnické obory.

„Toto je příležitost, kdy se můžete zeptat, co všechno vám mohou jednotlivé nemocnice nabídnout. Už během studia se vám snažíme poskytnout kvalitní odbornou praxi, takže spolupráce se všemi nemocnicemi je pro nás velmi důležitá,“ zdůraznila děkanka. Připomněla, že loni všechny jihočeské nemocnice postupně navštívila a mile ji překvapily výsledky různých rekonstrukcí objektů i to, jak náročné výkony pacientům poskytují a také jak dobře se tam rozvíjí výzkum. Fakulta s některými spolupracuje i na výzkumných projektech a vytváří rovněž systém mentorství, s nímž už má větší zkušenosti v písecké nemocnici a postupně ho chce rozvíjet i jinde. „Do všech jihočeských nemocnic bych šla ráda pracovat jako sestra,“ zhodnotila prof. Tóthová dojmy ze svých návštěv a připomněla tím svou původní profesi.

Popřála všem, aby nemocnice měly dostatek zdravotnického personálu – nejvíc se nyní mluví o nedostatku sester, ale chybí jim i další zdravotničtí pracovníci. Není to však jen problém naší republiky, podobná je situace v celém světě. Naše fakulta vychovává lidi pro pomáhající profese, avšak jsou to povolání velmi náročná a nemůže je vykonávat každý – tím víc by si této práce měla společnost vážit a patřičně ji oceňovat.

Po společném zahájení děkanka pozvala všechny ředitele nemocnic do své pracovny, kde se setkali s rektorem Jihočeské univerzity doc. Tomášem Machulou, Ph.D., Th.D., s cílem rozvinout další formy spolupráce. Pro studenty následoval workshop, při němž byla pro každou nemocnici vyhrazena jedna místnost ve 2. patře budovy Vltava/Uran, aby se tam zájemci mohli už v menším počtu bavit o konkrétních věcech. Byla to šance probrat s hlavními sestrami a dalšími pracovníky nemocnic nejen benefity případného budoucího zaměstnání, ale i průběh a zefektivnění odborných praxí během školy včetně praktických záležitostí, například ubytování. Jednotlivé nemocnice si pro studenty připravily i pohoštění a dárky.

 

 

Přiložené obrázky