Nacházíte se zde: Úvod > Deník zveřejnil velký článek se studentem naší fakulty o jeho práci v odběrovém centru táborské nemocnice

Deník zveřejnil velký článek se studentem naší fakulty o jeho práci v odběrovém centru táborské nemocnice

Novinka (10.10.2020)

Deník zveřejnil velký článek se studentem naší fakulty o jeho práci v odběrovém centru táborské nemocnice

Zkušenosti studenta Karla Slunečko ze 3. ročníku oboru Zdravotnický záchranář na Zdravotně sociální fakultě Jihočeské univerzity, který kromě svých povinností ve škole zvládá ještě práci v odběrovém místě pro pacienty s podezřením na covid-19 v táborské nemocnici, popisuje dnešní Deník ve všech okresních mutacích vydaných v celém Jihočeském kraji. Téma začíná na titulní straně a pokračuje ještě na str. 3. Student líčí nejen svoji práci a kontakty s lidmi přicházejícími na odběr, ale i vybavení zdravotníků proti možné nákaze a také způsob organizování – má už zkušenosti i z jarní vlny pandemie, kdy v tomto odběrovém centru také pracoval. Článek je v přílohách této zprávy a bude si ho možné přečíst i na webu (odkaz zveřejníme).
Od příštího týdne nastoupí Karel Slunečko s dalšími spolužáky na ARO českobudějovické nemocnice. Děkanka fakulty Mgr. Ivana Chloubová, Ph.D.,  totiž rozhodla vzhledem k aktuální situaci přesunout nástupy studentů na odborné praxe na dřívější termín a teprve potom (v plánu je od ledna 2021) pokračovat s teoretickou výukou. Studenti třetích a vyšších ročníků bakalářských oborů Všeobecná sestra a Zdravotnický záchranář tedy nastoupí na praxe už v pondělí 26. října. Celkem se jedná asi o stovku studentů. Pro potřeby pracovní povinnosti zaslala Zdravotně sociální fakulta Jihočeské univerzity seznamy studentů končících ročníků zdravotnických studijních programů a všech studentů sociálních programů včetně jejich kontaktů hejtmance Jihočeského kraje.

Přiložené obrázky