Nacházíte se zde: Úvod > Dětská univerzita ZSF JU ukončila semestr, v sobotu uspořádá promoce a chystá příměstský tábor

Dětská univerzita ZSF JU ukončila semestr, v sobotu uspořádá promoce a chystá příměstský tábor

Plánovaná akce (18.5.2018)

Dětská univerzita ZSF JU ukončila semestr, v sobotu uspořádá promoce a chystá příměstský tábor

Lekce „Pozor na úrazy, aneb Co musí umět zdravotnický záchranář, když teče krev“ a „Pozor u vody, aneb Jak bezpečně zachraňovat ve vodním prostředí“ uzavřely letní semestr Dětské univerzity ZSF JU. Konaly se 27. 4. v budově fakulty v českobudějovické ulici Nerudova a 28. 4. v centru Šikulka, kde je bazén pro děti. V sobotu navíc DUJU obohatilo další setkání určené pro veřejnost nazvané „Bezpečnost na internetu očima rodiče“. Mgr. Ing. Renata Švestková, Ph.D., vysvětlila rodičům, jak předat dětem správné návyky pro bezpečné zacházení se sociálními sítěmi a s internetem a také s tím, co je kyberšikana a jak jí předcházet. Setkání s touto lektorkou, která se práci s dětmi a tématu kyberšikana dlouhodobě věnuje, bylo velmi užitečné a plné podnětů. „Mám tři malé děti, nejstarší dceři je osm let a chodí prvním ročníkem na vaši Dětskou univerzitu, kde je úplně nadšená. Díky tomu jsem se dozvěděla i o této přednášce pro rodiče a připadala mi velmi užitečná - i my doma od dcery slyšíme, že potřebuje chytrý telefon, protože někteří spolužáci už ho mají. Já sama nemám ráda, když se děti předčasně dostávají do kontaktu s informacemi a věcmi, které pro ně ještě nejsou. Na této přednášce jsem se dozvěděla vše, co jsem potřebovala, některé poznatky pro mě byly úplně nové a zapsala jsem si je: například nové tipy závislostí a jak je poznat. Samozřejmě vím, že je nutné spolu i na toto téma stále komunikovat, což jsem dělala, ale tady jsem se dozvěděla i řadu praktických rad, jak s dětmi o těchto věcech mluvit a jak aspoň něco v tomto směru ohlídat," ocenila maminka Iveta Molana z Českých Budějovic.

Tuto sobotu 18. května se v sále E budovy Vltava/Uran uskuteční od 10 a od 11 hodin slavnostní promoce absolventů DUJU, při níž se 14 malých studentů stane „bakaláři“ a 19 dětí „magistry“. Tato akce, jejíž průběh je podobný jako u promocí dospělých studentů, mívá vždy velmi milou atmosféru a pro děti i rodiče je významnou událostí.

Na letošní léto již nyní chystá tým Dětské univerzity další příměstský tábor na téma "Zdravotník na misi",  který měl loni velký úspěch. Tentokrát se bude konat od 8. do 12. července v budově ZSF JU Vltava/Uran, ve výukové základně v Hradcích na Českobudějovicku a v dalších místech. Zaměří se na rozvoj dovedností v oblasti pomáhajících profesích s důrazem na péči o člověka, první pomoc a ochranu obyvatelstva. Děti zde mj. dostanou možnost si na vlastní kůži vyzkoušet a zažít základní techniky sebeobrany, vyzkouší si, jak se zachovat při mimořádné události, jak obstát nejen na záchranné misi v terénu a také se naučí vzájemné komunikaci a spolupráci nejen se seniory. Další podrobnosti a přihláška jsou v odkaze pod touto zprávou.

Přiložené obrázky

Přiložené soubory