Nacházíte se zde: Úvod > Dětská univerzita ZSF JU zahájila další semestr lekcemi pro malé studenty i pro jejich rodiče

Dětská univerzita ZSF JU zahájila další semestr lekcemi pro malé studenty i pro jejich rodiče

Novinka (14.10.2018)

Dětská univerzita ZSF JU zahájila další semestr lekcemi pro malé studenty i pro jejich rodiče

V sobotu opět nastal velmi milý rozruch, který pravidelně vnáší Dětská univerzita na ZSF JU – nyní vzhledem k přístavbě nového pavilonu přišli rodiče s dětmi nikoli do budovy U Výstaviště jako minule, ale do objektu v Nerudově ulici. Lekcí Pozor na úrazy aneb Co musí umět zdravotnický záchranář tam začala výuka studentů prvního ročníku DUJU. Navíc v tom samém čase někteří z jejich rodičů a další zájemci absolvovali ve vedlejší učebně lekci pro dospělé z oboru Fyzioterapie.

První ročník DUJU letos na naší fakultě navštěvuje 15 dětí, některé dojíždějí i ze Strakonic či Prachatic. O tuto nabídku je tradičně velký zájem, i letos byl první ročník rychle zaplněný. V budově Vltava/Uran se ve stejnou dobu začali učit malí studenti, kteří loni už úspěšně absolvovali lekce 1. ročníku a nyní pokračují v navazujícím studiu DUJU – také kapacita této skupiny (max. 15 studentů) byla ihned obsazena. Tentokrát probírali téma Tajemný svět aneb Objevme, jak komunikovat s kamarádem s mentálním postižením.

Lekce jsou pojaté zábavně a neformálně a vzájemně jsou provázané. Termíny v zimním semestru 2018/2019 pro oba ročníky jsou shodné, a to v sobotu 13. 10.; 3. 11.; 10. 11.; 1. 12. a 15. 12. 2018.

Pro rodiče, kteří vyjádřili přání se také něčemu přiučit v době, kdy jejich děti studují, připravili organizátoři ještě další lekci Fyzioterapie a tři lekce První pomoci. „Vybrali jsme témata, která považují rodiče a další dospělí zájemci za užitečné. Částečně na sebe lekce navazují, ale není podmínkou zúčastnit se všech – mohou si vybrat podle svých časových možností. Na každé lekci se účastníci naučí něco nového,“ vysvětlila koordinátorka DUJU Mgr. Radka Šulistová, Ph.D.

Zdravotně sociální fakulta JU tento program připravila v rámci celoživotního vzdělávání s podporou projektu Rozvoj JU - Kapacity pro VaV program.

 

Přiložené obrázky