Nacházíte se zde: Úvod > Do dobročinné sbírky Srdce za knihu se opět zapojila i knihovna Zdravotně sociální fakulty JU

Do dobročinné sbírky Srdce za knihu se opět zapojila i knihovna Zdravotně sociální fakulty JU

Novinka (28.11.2019)

Do dobročinné sbírky Srdce za knihu se opět zapojila i knihovna Zdravotně sociální fakulty JU

Knihovna Zdravotně sociální fakulty JU sídlící v přízemí objektu Vltava/Uran na sídlišti Vltava, J. Boreckého 27, patří od pondělka 18. listopadu k místům, která jsou zapojena do dobročinné sbírky Srdce za knihu. Lidé mohou do této studovny nosit knihy, které už přečetli a myslí si o nich, že by mohly ještě zaujmout další čtenáře – například současnou beletrii, cestopisné knížky, encyklopedie apod. Knihy takto darované si mohou další zájemci zakoupit za symbolickou cenu 50 Kč a celý výtěžek bude věnován dětem a mladistvým s tělesným postižením, seniorům a opuštěným zvířatům.
Akademická knihovna Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích tuto sbírku poprvé uspořádala v loňském roce a obrovský zájem veřejnosti organizátory mile překvapil. Lidé totiž loni darovali více než 2 400 knih a celkový výtěžek dosáhl téměř padesát tisíc korun. Proto se letos akce opakuje.
Každý, kdo se rozhodne darovat použitou knihu, si bude moci vybrat knižní záložku s jedním z několika motivů jako malé poděkování „Uvítáme všechny typy knih, od románů přes pohádky, cestopisy, kuchařky až po sbírky básní. Darované knihy budeme průběžně třídit a knihy v dobrém stavu budeme dále prodávat za symbolických 50 korun. Maximální darovaná částka omezena není,“ vysvětluje ředitelka Akademické knihovny JU Ing. Helena Vorlová. Výtěžek sbírky organizátoři rozdělí rovným dílem mezi tři vybrané organizace – Centrum ARPIDA, Alzheimercentrum v Českých Budějovicích a Útulek pro opuštěná a handicapovaná zvířata České Budějovice.
Sběrná i prodejní místa této akce jsou dvě: u infopultu v přízemí Akademické knihovny v Branišovské ulici v Českých Budějovicích a také v knihovně Zdravotně sociální fakulty JU na sídlišti Vltava. Knihy mohou lidé přinášet kdykoliv v provozní době knihovny, a to až do 14. prosince. Zakoupit knížky lze od 18. listopadu do poslední soboty před Štědrým dnem, tedy do 21. prosince.

Přiložené obrázky