Nacházíte se zde: Úvod > Dvacetidílný seriál „Návod na zdraví“ vysílá Český rozhlas každou sobotu

Dvacetidílný seriál „Návod na zdraví“ vysílá Český rozhlas každou sobotu

Plánovaná akce (14.11.2015)

Dvacetidílný seriál „Návod na zdraví“ vysílá Český rozhlas každou sobotu

David Kimmer a Lukáš Martinek z Centra prevence civilizačních chorob ZSF JU mluví o pohybu, výživě a správné životosprávě

Cvičení na velkém gymnastickém míči, posilování se závěsným systémem TRX a také problematika přidatných látek a lepku v potravinách, to jsou lednová témata dvacetidílného seriálu o zdraví, kterým posluchače provázejí odborníci z Centra prevence civilizačních chorob Zdravotně sociální fakulty JU. Český rozhlas České Budějovice ho už od listopadu vysílá každou sobotu v 15:30 hodin na frekvenci 106,4 FM. Jednotlivé díly si pak lze přehrát v archivu rozhlasu: odkaz je součástí této zprávy (po rozkliknutí je vpravo na stránce tabulka Záznamy pořadu).

Seriál, který kromě rozhlasové formy má i tištěnou podobu pravidelně vycházející v Deníku, připravují David Kimmer a Lukáš Martinek ze ZSF JU a redaktorka ČRo Mária Pfeiferová. Ta se původně do centra prevence vydala jako novinářka. Jeho nabídka ji však zaujala natolik, že už více než rok tam dochází jako klientka.

Seriál nazvaný Návod na zdraví přináší nejnovější vědecky podložené informace z oblasti výživy, pohybu a dalších složek zdravého životního stylu. Srozumitelnou formou představuje jednotlivá témata a zkušenosti z práce s lidmi všech věkových skupin. Snaží se posluchače motivovat k úpravě či změně životního stylu, který je k utváření pevného zdraví nesmírně důležitý. Odborníci seznamují s výhodami pramenícími z pravidelné pohybové aktivity a zaměřují se na takové formy cvičení, které zvládnou všechny věkové kategorie a které nejsou závislé na individuální trénovanosti. 

Přiložené obrázky