Nacházíte se zde: Úvod > Dvanáctičlenný tým studentů oboru Fyzioterapie vybojoval v turnaji škol v sálové kopané druhé místo

Dvanáctičlenný tým studentů oboru Fyzioterapie vybojoval v turnaji škol v sálové kopané druhé místo

Novinka (11.12.2018)

Dvanáctičlenný tým studentů oboru Fyzioterapie vybojoval v turnaji škol v sálové kopané druhé místo

V turnaji škol v sálové kopané (futsal), který se konal tento týden ve sportovním areálu HoSport ve Starých Hodějovicích u Českých Budějovic, získalo družstvo reprezentující Zdravotně sociální fakultu Jihočeské univerzity druhé místo. Tým vytvořili studenti prvního a druhého ročníku oboru Fyzioterapie, mezi nimiž byla i jedna dívka. Celkem se utkala čtyři družstva, vyhrál tým z pořádající Střední průmyslové školy stavební v Českých Budějovicích, která vyslala do soutěže dokonce dva týmy. V turnaji soutěžilo ještě družstvo VŠTE.

Tým naší fakulty měl stejně bodů jako vítězové, ale budoucí stavaři dali o jeden gól víc. „Není to nějaký převratný výsledek – nicméně je ojedinělé, že ze dvou ročníků téhož oboru naší fakulty bylo možné postavit tým, který je schopný konkurovat ostatním školám ve sportu,“ řekl student 2. ročníku Fyzioterapie Lukáš Stoklasa. Zdůraznil, že hlavní poděkování patří pedagožce Mgr. Evě Koubové, která dvanáctičlenné družstvo ZSF JU sestavila. Z 1. ročníku se této akce zúčastnili tito studenti: Petr Novotný, Jakub Leština, Martin Švec a Adéla Kubičková, ze 2. ročníku Jakub Huňáček, Martin Němec, Šimon Štifter, Tadeáš Peterka, Petr Hořejší, Lukáš Stoklasa a Roman Maršík.

Přiložené obrázky