Nacházíte se zde: Úvod > Fakulta vysílá od pondělí 2. listopadu do nemocnic další velkou skupinu studentů

Fakulta vysílá od pondělí 2. listopadu do nemocnic další velkou skupinu studentů

Novinka (1.11.2020)

Fakulta vysílá od pondělí 2. listopadu do nemocnic další velkou skupinu studentů

Masivní přesun studentů ZSF JU na praxe do všech jihočeských nemocnic a dalších institucí, které je nyní potřebují ke zvládnutí náporu pacientů, pokračuje od pondělí 2. listopadu. Ke studentům třetích a vyšších ročníků bakalářských oborů Všeobecná sestra a Zdravotnický záchranář, kteří nastoupili do nemocnic minulé pondělí, přibudou nyní jejich spolužáci z 2. ročníků bakalářských oborů Všeobecná sestra a Zdravotnický záchranář a také z 3. ročníku oboru Porodní asistentka.

Fakulta tím reaguje na aktuální situaci v nemocnicích a jejich požadavky řeší operativně. „Děkuji tímto všem studentům za jejich pochopení a shovívavost, protože nyní byli povoláni do praxe velmi rychle. Všichni si uvědomujeme vážnost situace a snažíme se vyhovět potřebám nemocnic a dalších institucí,“ uvedla děkanka dr. Ivana Chloubová.

Pro studenty končících ročníků zdravotnických studijních programů a pro všechny studenty sociálních programů vyhlásila vláda po dobu trvání nouzového stavu pracovní povinnost, kterou organizuje Krajský úřad Jihočeského kraje. Fakulta ale od začátku organizuje i pomoc vlastní cestou – přizpůsobila harmonogram zimního semestru tak, že urychlila nástup na praxe a teoretickou výuku odložila. To umožňuje reagovat na aktuální potřeby. „Snažíme se pomoci rovnoměrně organizacím v celém kraji,“ dodala děkanka s tím, že si velmi váží aktivity studentů ze všech oborů včetně sociálních a bezpečnostních. V dohledné době například do českobudějovické nemocnice nastoupí deset dobrovolníků z 3. ročníku oboru Zdravotní laborant, kteří velmi rychle zareagovali na výzvu, s níž se nemocnice na fakultu obrátila.

Současná koronavirová krize klade největší nároky na profese vyučované právě na naší fakultě. Na studenty, kteří již v praxi pomáhají (mnozí hned od začátku zimního semestru), je vedení ZSF JU velmi hrdé a váží si jejich vstřícnosti i velkého nasazení. „Děkuji všem studentům za to, že chápou změnu harmonogramu výuky a ochotně jdou pomáhat do praxe. Vím také, že v kombinované formě studia je navíc třeba skloubit s výukou práci právě v těch institucích, kde jsou teď podmínky hodně náročné. Rovněž děkuji vyučujícím, kteří zvládají realizovat výuku on-line, a to i v situacích, kdy jsou sami nemocní či v karanténě. A můj obrovský dík a úcta patří všem vyučujícím, kteří se zapojují do péče o pacienty i do dobrovolnických činností. Vím například o tom, že členové Ústavu ošetřovatelství, porodní asistence a neodkladné péče nyní kromě výuky na fakultě pomáhají v nemocnicích,“ shrnula děkanka.

Přiložené obrázky