Nacházíte se zde: Úvod > Fakultu navštívili zástupci americké Clemson University

Fakultu navštívili zástupci americké Clemson University

Novinka (31.3.2016)

Fakultu navštívili zástupci americké Clemson University

Ani letos nevynechali svoji pravidelnou návštěvu jižních Čech a Prahy studenti z americké Clemson University v Jižní Karolíně. Vedl je opět profesor Mark Small, který je též sekčním editorem pro časopis Kontakt. Každoročně sem přijíždějí s cílem rozšířit si své obzory, a to nejen ve zdravotně-sociální oblasti, ale též v rámci interkulturní výměny zkušeností a poznatků. Programu se aktivně účastnila také Mgr. Zlatana Midžič z Ústavu humanitních studií v pomáhajících profesích.

V neděli si Američané prohlédli Český Krumlov a pondělí začal na Zdravotně sociální fakultě JU odborný program, a to společný pro studenty z USA a české studenty. Společně vytvářeli fiktivní projekty zaměřené na komunitní rozvoj. „Hodnocení projektů včetně volby nejlepšího záměru bylo zpestřením dané aktivity. Tato přednáška slouží k prolomení komunikační bariéry mezi českými a americkými studenty, jejím cílem je podpořit navázání mezinárodních kontaktů,“ uvedla proděkanka pro vědu a výzkum doc. Mgr. et Mgr. Jitka Vacková, Ph.D., která tuto akci trvající již řadu let organizuje. Pak se hosté vypravili do centra pro rehabilitaci osob se zdravotním postižením Arpida v Českých Budějovicích, což je jedno z klinických pracovišť ZSF JU.

Další den jejich program pokračoval na Univerzitě Karlově v Praze. „Tato setkání prohlubují vzájemnou spolupráci ZSF JU a Clemson University. Věříme, že se nám podaří je v budoucnu zopakovat," dodala proděkanka Vacková.

Přiložené obrázky