Nacházíte se zde: Úvod > Fakultu zaplnil čtvrtý ročník kongresu Budějovice kazuistické, účast byla rekordní

Fakultu zaplnil čtvrtý ročník kongresu Budějovice kazuistické, účast byla rekordní

Plánovaná akce (5.10.2017)

Fakultu zaplnil čtvrtý ročník kongresu Budějovice kazuistické, účast byla rekordní

Prestižní akci opět uspořádala Nemocnice České Budějovice ve spolupráci se Zdravotně sociální fakultou JU v budově Vltava

Zdravotně sociální fakulta Jihočeské univerzity hostila ve čtvrtek 5. října už čtvrtý ročník setkání mladých lékařů, lékařek a také všeobecných sester, záchranářů a dalších zdravotníků. Akce nazvaná Budějovice kazuistické přilákala více než pět set účastníků, kteří představovali jednotlivé kazuistiky, tj. konkrétní případy z praxe. Na programu bylo sedmdesát přednášek a vystaveno bylo 12 posterů. Studenti ZSF JU se akce účastnili jako publikum a mohli se zapojit do diskuse v jednotlivých sekcích. Pomáhali také s organizací této prestižní akce, která zaplnila velkou část budovy Vltava – v přednáškovém sále E byla lékařská sekce chirurgických oborů, v sále F lékařská sekce interních oborů a sál A patřil účastníkům sesterské sekce. Další přilehlé prostory byly dějištěm živých diskusí a také šancí k vystavení posterů.

„Hlavním smyslem je, aby mladí lékaři a další zdravotníci, zejména z Jihočeského kraje, sdíleli své zkušenosti a poznatky z každodenní praxe,“ vysvětlil ředitel Úseku interních oborů Nemocnice České Budějovice MUDr. Ing. Michal Šnorek, Ph.D. Kongres je společnou akcí Nemocnice České Budějovice, a.s., Jihočeských nemocnic, a.s., a Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity ve spolupráci se Zdravotnickou záchrannou službou Jihočeského kraje. V úvodu jménem vedení fakulty přivítala účastníky proděkanka pro studijní a sociální záležitosti ZSF JU Mgr. Ivana Chloubová, která ocenila bohatý a velmi kvalitní odborný program. Všem popřála, aby tuto akci provázela i hezká atmosféra. „Tím, jak propojuje jednotlivé instituce, je dokladem úzké spolupráce naší fakulty s českobudějovickou nemocnicí i zdravotnickou záchrannou službou. Řada jejich zaměstnanců je i našimi zaměstnanci a jsme rádi, že se podílejí na výuce a předávají informace našim studentům,“ řekla proděkanka.

Kongres se opět těšil velké pozornosti, účast byla letos dokonce rekordní, čímž se zařadil k nejvýznamnějším vzdělávacím akcím v Jihočeském kraji. „Kapacitu už jsme naplnili beze zbytku – měli jsme 537 přihlášených a například u sesterské sekce jsme museli zastavit registraci už před měsícem, protože kapacita byla okamžitě vyčerpána. Sestry letos šly skokově nahoru s kvalitou, připravily velmi zajímavá témata a mají dobře zpracované prezentace. Pro řadu účastníků lékařských sekcí dokonce nastalo dilema, kam se vydat dříve, protože je velmi zaujal i program sesterské sekce,“ zdůraznil organizátor MUDr. Tomáš Hauer. Tento vývoj ho velmi potěšil i v souvislosti s tím, že na rozdíl od minulých let už nyní sestry nepotřebují sbírat kredity za další vzdělávání – a přesto mají i nelékařští pracovníci velký zájem dělit se o zkušenosti a prezentovat své případy z praxe. Někteří lidé na tomto kongresu přednášejí už poněkolikáté a podle Hauera je znát, že tím nabývají cenné zkušenosti. Stejně jako v minulých ročnících, i letos opět vyzdvihl výbornou spolupráci s fakultou. „Je už tradičně bezproblémová, na vyspělé bázi, vše běží bez zádrhelu,“ dodal.

Přiložené obrázky