Nacházíte se zde: Úvod > Kolegové ze Slovenska přijeli s inspirativní přednáškou o práci Centra pro děti a rodiny REPULS v Bratislavě

Kolegové ze Slovenska přijeli s inspirativní přednáškou o práci Centra pro děti a rodiny REPULS v Bratislavě

Plánovaná akce (26.11.2019)

Kolegové ze Slovenska přijeli s inspirativní přednáškou o práci Centra pro děti a rodiny REPULS v Bratislavě

Přednáška na téma Rezidenciálna starostlivosť o klientov v Centru pro děti a rodiny REPULS v Bratislavě, která se konala v úterý 26. listopadu od 14 hodin do 16:30 hodin v sále A budovy ZSF JU Vltava/Uran, přivítala celkem 18 účastníků z řad studentů (obory 3. RPB, 2. RPN, 2. SPP a 1 studentka z PF JU) a akademických pracovníků.

PhDr. Miriam Jamrišková, ředitelka Centra pro děti a rodiny REPULS, a sociální pracovník tohoto centra Mgr. Richard Tekel, PhD., představili přítomným činnost centra, které v Bratislavě nabízí odbornou pomoc a podporu rodinám a dětem v krizové životní situaci. V druhé části přednášky přítomní řešili kazuistiku konkrétní klientky a snažili se najít zdroje a rizika pomoci v roli sociálního pracovníka.

Ten samý program navíc v dopoledních hodinách absolvovali i studenti oborů 2. RPB a 3. SPV. Celkem se dopoledního programu účastnilo 20 studentů. „Věřím, že studenti uvítali informace o aktuálním stavu sociální péče na Slovensku a jejich zkušenosti a metody práce s klientem pro ně byly inspirací,“ shrnula odborná garantka akce Mgr. Ing. Renata Švestková, Ph.D., z Ústavu sociálních a speciálněpedagogických věd ZSF JU.

Přiložené obrázky

Přiložené soubory