Nacházíte se zde: Úvod > IT služby > Aktuality > Upgrade na WINDOWS 10

Upgrade na WINDOWS 10

Novinka (8.12.2015)

Upgrade na WINDOWS 10

Upgrade na WINDOWS 10

Upozornění

Vzhledem k agresivní marketingové politice společnosti MICROSOFT v oblasti upgrade starších operačních systémů (Windows Vista, Windows 7, Windows 8/8.1) na nejnovější operační systém Windows 10, je upgrade na Windows 10 na výše uvedených operačních systémech nabízen automaticky v rámci aktualizací stávajícího operačního systému. Bohužel tuto funkcionalitu nelze dlouhodobě potlačit. Při "odsouhlasení" nabídky je při vlastní instalaci "aktualizace na Windows 10"  uživatel následně srozuměn se skutečností, že se nejedná o standardní aktualizaci stávající operačního systému, ale o instalaci nové verze operačního systému se všemi z toho plynoucími důsledky. Nabízenou možnost "bezplatného" upgrade na WINDOWS 10 na počítačích ve vlastnictví ZSF JU NEREALIZUJTE.

Veškeré informační technologie na ZSF JU jsou obměňovány a provozovány v souladu s jednotnou koncepcí tak, aby byly dodrženy příslušné podmínky SW licencí a co největší homogenita systémů IT a AVT provozovaných v rámcu ZSF JU. V současné době jsou PC provozovány pod operačním systémem WINDOWS7 a s kancelářským balíkem MS OFFICE 2013.

V případě, pokud si uživatel PC v majetku ZSF JU odsouhlasí a realizuje upgrade operačního systému na WINDOWS 10, bude nutno tento počítač reinstalovat zpět na WINDOWS 7. Reinstalaci provedou pracovníci IT oddělení dle svých kapacitních možností instalací nových WINDOWS 7 bez garance obnovy nepřístupných dat z důvodu upgrade na WINDWS 10. 

Pozn.  Vzhledem ke skutečnosti, že WINDOWS 10 mají jinou vnitřní strukturu a hierarchii (jsou to již z části cloudový operační systém, který je závislý na cloudových serverech společnosti Microsoft) může dojít v rámci upgradu na WINDOWS 10 k znepřístupnění uživatelských dat, případně k jiné anomálii. Upgrade na Windows 10 sice zaručuje možnost vrátit se na původní operační systém po dobu 30ti dní od instalace, tento "návrat" však je velmi technologicky problematický a časově náročný - v praxi téměř nerealizovatelný.

 

(Tržil, 8. 12. 2015)

Přiložené obrázky