Nacházíte se zde: Úvod > IT služby > Návody/nápověda: CELOUNIVERZITNÍ AGENDY A SLUŽBY > Wi-Fi / EDUROAM

Wi-Fi na učebnách a prostorech ZSF

Bezdrátová počítačová WiFi síť EDUROAM

Síť eduroam je celosvětová služba umožňující přístup k bezdrátovým sítím vzdělávacích a výzkuných institucí. V rámci JU ja na většině lokalit přístupná všem zaměstanancům a studentům JU. Využívání této služby je zdarma.
Postup nastavení bezdrátového připojení na stránkách JU je ZDE:

  1. Získání účtu (konta) pro přístup do WiFi sítě
    Účet (jméno a heslo) může zaměstanec nebo student získat nastavením freeradius hesla v uživatelské databázi IDM. Uživatelské jméno pro přihlášení do IDM získáte vyhledáním svých údajů v systému OrgStructure, kde je uvedeno jako IDM login. Heslo pro první přihlášení do IDM vytvoříte dle návodu na adrese: http://helpdesk.jcu.cz/casto-kladene-dotazy/idm-faq/heslo-pro-prvni-prihlaseni. Po přihlášení do IDM zvolíte Změna hesla freeradius a systém Vás vyzve k zadání hesla, které si sami zvolíte. Heslo musí mít dostatečnou složitost jinak jej systém neakceptuje. Jakmile heslo úspěšně zadáte, máte aktivní účet ve WiFi síti.
    Takto vytvořený účet má tvar : username@jcu.cz kde username - je Vaše uživatelské jméno v IDM.
    Tvar jména za @ je vždy jcu.cz bez ohledu na to z které jste fakulty nebo ústavu
  2. Nastavení Wi-Fi ve vašem počítači
    Kompletní návod na vytvoření účtu, návody na nastavení WiFi na počítačích s operačním systémem Windows XP a Windows Vista, najdete na adrese: http://wifi.jcu.cz/