Nacházíte se zde: Úvod > Jedenadvacet dětí nastoupilo dnes na ZSF JU, kde se koná příměstský tábor Dětské univerzity na téma Zdravotník na misi

Jedenadvacet dětí nastoupilo dnes na ZSF JU, kde se koná příměstský tábor Dětské univerzity na téma Zdravotník na misi

Novinka (8.7.2019)

Jedenadvacet dětí nastoupilo dnes na ZSF JU, kde se koná příměstský tábor Dětské univerzity na téma Zdravotník na misi

Na Zdravotně sociální fakultě Jihočeské univerzity začal dnes příměstský tábor Dětské univerzity (DUJU) na téma "Zdravotník na misi", který potrvá až do pátku 12. července. Děti zde mají možnost si na vlastní kůži vyzkoušet základní techniky sebeobrany, zkusí si, jak se zachovat při mimořádné události, jak obstát na záchranné misi v terénu a také se naučí vzájemné komunikaci a spolupráci nejen se seniory.

Loni v červenci měla podobná akce velký úspěch, proto ji letos tým DUJU pořádá znovu. Zaměřuje se na rozvoj dovedností v pomáhajících profesích s důrazem na péči o člověka, na první pomoc a ochranu obyvatelstva. Zájem byl velký, kapacita tábora byla obsazena záhy po zveřejnění nabídky. Příměstského tábora na ZSF JU se účastní 21 dětí ve věku sedm až čtrnáct let, většinou z Českých Budějovic a blízkého okolí včetně Zlivi a Hluboké nad Vltavou. „Zhruba polovina dětí už naši fakultu zná, protože zde ve školním roce absolvovala první či druhý ročník Dětské univerzity. A máme tady dokonce i několik dětí, které byly na našich minulých příměstských táborech letos na jaře či loni v létě,“ upřesnila odborná garantka Dětské univerzity ZSF JU PhDr. Věra Stasková, Ph.D.

Příměstský tábor má základnu v budově fakulty Vltava/Uran. V přednáškovém sále A přivítala mladé studenty děkanka ZSF JU Mgr. Ivana Chloubová, Ph.D., která všem popřála, ať prožijí hezký týden, na který budou rádi vzpomínat. „Vysokoškolské prostředí má tu výhodu, že se studenti nemusí bát říct, co si myslí, co cítí a co by chtěli. Věřte mi, že vaši průvodci se vám budou snažit plnit přání," řekla. Ocenila, že organizátoři připravili opravdu pestrý program, a poprosila účastníky, ať svou zdravotnickou misi zvládnou bez šrámů na těle i na duši.

Čtvrtek stráví děti ve výukové základně v Hradcích na Českobudějovicku, odkud vyrazí na vrchol hory Kluk. Trasu bude lemovat několik stanovišť, kde malí zdravotníci poskytnou ošetření „raněným“, například myslivci, který spadl z posedu. Během týdne se děti podívají i do dalších míst, kam se běžně nedostanou například si půjdou popovídat a zahrát hry se seniory či se učit sebeobranu v klubu Krav Maga. V pátek si zabalí evakuační zavazadla a vyrazí do kampusu Jihočeské univerzity, kde je poblíž menzy čeká několik úkolů souvisejících s tematikou ochrany obyvatelstva, například sběr „radioaktivních“ vzorků, zdravověda nebo očkování plyšáků.

Podrobný program je v příloze této zprávy.

Přiložené obrázky