Nacházíte se zde: Úvod > Katedry > Katedra klinických a preklinických oborů (KKL) > Zachranáři budou nacvičovat, jak zasahovat na ledu

Zachranáři budou nacvičovat, jak zasahovat na ledu

Novinka (7.2.2015)

Zachranáři budou nacvičovat, jak zasahovat na ledu

Mezinárodní seminář na atraktivní téma se koná 7. února v Dolní Vltavici

Katedra klinických a preklinických oborů Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích je spoluorganizátorem mezinárodního teoreticko-praktického semináře, který se uskuteční ve Výcvikovém centru Vodní záchranné služby ČČK v Dolní Vltavici v sobotu 7. února. Jeho cílem je výměna zkušeností a znalostí týkajících se záchrany osob z ledu. Odpoledne je na programu i praktický nácvik jednotlivých týmů a zdokonalování technik záchrany ze zamrzlé vodní plochy.

Smyslem setkání je také preventivní působení na organizátory aktivit na ledových plochách i na veřejnost, stejně tak ukázka způsobu řešení krizových situací i možností sebezáchrany. Součástí akce bude rovněž prezentace prostředků vhodných pro záchranu osob i spolupráce s výrobci na jejich vývoji a zdokonalení. Pořadatelé věří, že tím přispějí ke zkvalitnění součinnosti a odborné způsobilosti složek Integrovaného záchranného systému ČR a také zahraničních účastníků semináře.

Program:

Teoretická část - prezentace odborných témat:
Letecká záchranná služba, Zdravotnická záchranná služba, Vodní záchranná služba, Hasičský záchranný sbor, Jihočeská záchranná brigáda kynologů, Zdravotně sociální fakulta Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, představení nových trendů a prostředků pro záchranu z ledu
13.30 – 16.30 Praktická část semináře (prostor před základnou Vodní záchranné služby ČČK D. Vltavice)
- ukázky pro veřejnost s možností zapojení do nácviku
- výměna zkušeností zúčastněných týmů a komentovaný nácvik záchranných akcí.

Zájemci o účast musí poslat závaznou přihlášku a uhradit účastnický poplatek do 30. ledna. Bližší informace jsou v příloze Propozice.

Přiložené obrázky