Nacházíte se zde: Úvod > Koncem srpna se koná Mezinárodní sympozium etiky environmentálního zdraví

Koncem srpna se koná Mezinárodní sympozium etiky environmentálního zdraví

Plánovaná akce (28.8.2016)

Koncem srpna se koná Mezinárodní sympozium etiky environmentálního zdraví

Do Českých Budějovic přijedou lidé z Austrálie, Kanady, USA, Irska, Norska, Španělska a dalších evropských zemí

Mezinárodní sympozium etiky environmentálního zdraví se uskuteční 28. až 31. srpna v českobudějovickém hotelu Budweis. Již potřetí se setkají odborníci ze 16 zemí, aby diskutovali morální principy a hodnoty, které hrají úlohu pří řešení otázek environmentálních faktorů ovlivňujících lidské zdraví. Poslední akce tohoto typu se konala v roce 2014 rovněž v Českých Budějovicích. 

Na významná témata související s rozvojem civilizace bude 30 účastníků pohlížet z jiného úhlu, než je běžné. Nastolí otázky, o nichž se jinak nediskutuje příliš často. Například tyto: Jak vysoká jsou přesně zdravotní rizika, či spíš jak tato rizika posuzovat z hlediska obyvatel, kteří jsou jim vystaveni? Jak lze jednotlivá rizika  radiační, toxická a jiná  porovnávat? Jakým způsobem o nich s lidmi mluvit tak, aby to bylo srozumitelné, otevřené, a přitom v nich nevzbuzovat paniku? Kolik informací vlastně lidé potřebují k tomu, aby se mohli sami rozhodnout, zda chtějí v daném prostředí pracovat či bydlet?

Na českobudějovické sympozium přijedou lidé z Austrálie, Kanady, USA, Irska, Norska, Španělska a dalších evropských zemí. Jednacím jazykem bude angličtina. Podrobnosti jsou na www.iseeh.org. Akce není veřejná, má-li ale někdo o účast zájem, může se hlásit na Ústavu radiologie, toxikologie a ochrany obyvatelstva ZSF JU, který je hlavním pořadatelem tohoto sympozia.

Přiložené obrázky