Nacházíte se zde: Úvod > Kulatý stůl otevře 15. dubna na ZSF JU téma Péče o seniory s demencí

Kulatý stůl otevře 15. dubna na ZSF JU téma Péče o seniory s demencí

Plánovaná akce (15.4.2019)

Kulatý stůl otevře 15. dubna na ZSF JU téma Péče o seniory s demencí

Na velmi důležité a potřebné téma „Péče o seniory s demencí“ promluví 15. dubna v přednáškovém sále E budovy ZSF JU Vltava/Uran PhDr. Eva Procházková, Ph.D., certifikovaná lektorka Psychobiografického modelu péče s mezinárodní akreditací a odborná asistentka Univerzity Palackého v Olomouci. Setkání je otevřené pro veřejnost a je určené i pro studenty. „Téma přináší jeden z nových pohledů na péči o seniory. V některých zařízeních, tedy v praxi, se již postupně zavádí. Studenty ve výuce o tomto přístupu stručně informujeme, takže tato akce jim rozšíří pohled a vztah k tomuto modelu péče,“ vysvětlila doc. PhDr. Marie Trešlová, Ph.D., z Ústavu ošetřovatelství, porodní asistence a neodkladné péče ZSF JU. Upřesnila, že dr. Procházková má k naší fakultě osobní vztah, protože byla po několik let mentorkou našich studentů v době, kdy pracovala v domovech pro seniory v Hainburgu v Rakousku.

PhDr. Eva Procházková, Ph.D., založila v České republice Institut Erwina Böhma a propaguje tento inovační model péče ve svých přednáškách, vzdělávacích kurzech a na odborných konferencích. Za její podpory byla přeložena a vydána kniha Psychobiografický model péče podle E. Böhma. Pedagogickou a publikační činnost stále doplňuje svými poznatky z přímé praxe. V současnosti přednáší tuto problematiku jako odborná asistentka na Univerzitě Palackého v Olomouci.

Kulatý stůl organizuje Ministerstvo práce a sociálních věcí ve spolupráci se Zdravotně sociální fakultou Jihočeské univerzity v rámci projektu Implementace politiky stárnutí na krajskou úroveň. Zahájí ho v 9 hodin krajská koordinátorka projektu pro jižní Čechy Bc. Alena Bártíková a děkanka ZSF JU Mgr. Ivana Chloubová, Ph.D. Pak budou následovat panelové příspěvky a diskuse. Přesný program je v příloze této zprávy.

Přiložené obrázky