Nacházíte se zde: Úvod > Kurz zaměřený na úpravu životosprávy a prevenci srdečněcévních chorob je pro veřejnost zdarma

Kurz zaměřený na úpravu životosprávy a prevenci srdečněcévních chorob je pro veřejnost zdarma

Novinka (28.9.2019)

Kurz zaměřený na úpravu životosprávy a prevenci srdečněcévních chorob je pro veřejnost zdarma

Centrum prevence civilizačních chorob Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity nabízí veřejnosti zdarma kurz zaměřený na úpravu životosprávy u lidí, kteří mají hraniční hodnoty cukru, cholesterolu, krevního tlaku, nadváhu nebo obezitu, a samozřejmě pro lidi, kteří se léčí pro nemoci srdce a cév. Součástí je výživové poradenství, úprava pohybových aktivit – zdravotní tělovýchova, konzultace týkající se zanechání kouření a také získání nových znalostí, které jsou potřeba k udržení zdravého životního stylu při léčbě nemocí srdce a cév. Vše se odehrává v centru prevence, jež sídlí v českobudějovické ulici Nerudova 53a. Zájemci si individuálně domluví termín, který jim nejvíc vyhovuje.

Cílem je chránit se před riziky životního stylu, mezi něž patří zejména kouření, nedostatek pohybu, nevhodná strava a stres – a to tak, aby se díky zlepšení zdravotního stavu a fyzické kondice snížily komplikace kardiovaskulárních chorob. „Smyslem našich intervencí je ukázat, jak velký vliv má úprava životosprávy – tedy nefarmakologické intervence – na naše kardiovaskulární zdraví,“ vysvětlila ředitelka Institutu aplikovaných zdravotně sociálních věd – pracoviště praxe ZSF JU Mgr. Lenka Šedová, Ph.D. Zájemci ji mohou kontaktovat telefonicky na číslo 607 949584, popř. e-mailem na adresu lsedova@zsf.jcu.cz nebo centrumprevence@zsf.jcu.cz. Druhou kontaktní osobou je Mgr. Věra Olišarová, Ph.D., tel. 775 969 65.

Podpořeno z Dotačního programu Jihočeského kraje Podpora zdravotně preventivních aktivit v rámci zdraví 2020 v Jihočeském kraji

Přiložené obrázky

Přiložené soubory