Nacházíte se zde: Úvod > Lekce dětské univerzity zavedla starší děti do bazénu, kde se učily, jak pomoci tonoucímu

Lekce dětské univerzity zavedla starší děti do bazénu, kde se učily, jak pomoci tonoucímu

Novinka (10.4.2018)

Lekce dětské univerzity zavedla starší děti do bazénu, kde se učily, jak pomoci tonoucímu

Koordinátorka DUJU na ZSF JU dostala pochvalný mail od maminky jednoho z malých studentů, která ocenila, že kurz byl profesionálně vedený a motivující

Poslední lekce Dětské univerzity na ZSF JU v tomto semestru byla pro malé studenty navazujícího studia zdvojená: v neděli 8. dubna se setkali v bazénu BC Šikulka České Budějovice na téma Pozor voda aneb Jak zachránit život ve vodě 1. a 2. „Na závěr dvouletého cyklu naše malé studenty čekala lekce zaměřená na nácvik dovedností, které souvisí s bezpečným pohybem ve vodě a hlavně s tím, jak správně zachránit tonoucího a poskytnout mu účinnou první pomoc. Lekce byla záměrně naplánována na poslední setkání, protože děti při záchraně tonoucího musí aplikovat a prokázat co nejvíce  již nabytých vědomostí a dovedností, které během předchozího studia na ZSF JU získaly,“ vysvětlila koordinátorka DUJU na ZSF JU Mgr. Radka Šulistová, Ph.D. 

Upřesnila, že posledním setkáním s těmito dětmi na fakultě bude společná slavnostní promoce plánovaná na 19. květen 2018. Některé z nich se však už přihlásily na první příměstský tábor, který se v rámci projektu Dětské univerzity na ZSF JU chystá na druhý týden v červenci.

Během dvou dubnových sobot jsou ještě v plánu lekce pro "prváky", kteří na DUJU ZSFJU nastoupili v tomto akademickém roce. Tématem předposlední lekce bude Sestra v akci při ochraně zdraví aneb Proč je v našem těle krev a závěrečnou lekcí prvního ročníku bude téma věnované zdravé výživě pod názvem Jak člověk může prasknout aneb Co je obezita. Rovněž pro studenty 1. ročníku je na 19. květen připraveno slavnostní zakončení první etapy jejich studia na půdě ZSF JU. Osmnáct z nich pak převezme symbolickou štafetu po odcházejících studentech 2. ročníku.

Záhy po ukončení semestru navazujícího studia DUJU ZSF JU potěšil dr. Šulistovou pochvalný mail od paní Zdeňky Novotné, maminky studenta Vašíka. „Odvádíte naprosto skvělou práci. To, s jakou péčí přistupujete k celému kurzu a k dětem a nám rodičům, je obdivuhodné. Věřím, že Vás příprava někdy stojí hodně času a sil, o to více si vážíme toho, že jste nikdy nepolevila. Na zážitky z kurzu bude určitě Vašík rád vzpomínat. Děkujeme za možnost zapojit ho do tak profesionálně vedeného a motivujícího kurzu, ve kterém přesto panovalo velmi přátelské prostředí. Děkujeme i za včerejší skvělý nápad v podobě záchranářského kurzu. Přeji Vám jen to nejlepší do dalších roků Dětské univerzity. Budeme vzpomínat na Vás i Vaše kolegy a studenty,“ napsala paní Novotná.

Přiložené obrázky