Nacházíte se zde: Úvod > Lidé se mohou zdarma zapojit do kurzů, které nabízejí poradenství pacientům se srdečně cévními chorobami

Lidé se mohou zdarma zapojit do kurzů, které nabízejí poradenství pacientům se srdečně cévními chorobami

Novinka (19.12.2017)

Lidé se mohou zdarma zapojit do kurzů, které nabízejí poradenství pacientům se srdečně cévními chorobami

Odborníci se v této poradně systematicky věnují jednotlivým oblastem životního stylu, a to včetně fyzioterapie a správného způsobu stravování

Centrum prevence civilizačních chorob ZSF JU otevře v lednu další kurzy zaměřené na poradenství týkající se pacientů s kardiovaskulárními (srdečně cévními) chorobami. Cílem je chránit před riziky životního stylu, mezi něž patří zejména kouření, nedostatek pohybu, nevhodná strava a stres – a to tak, aby se díky zlepšení zdravotního stavu a fyzické kondice snížily komplikace kardiovaskulárních chorob. Zájemci se mohou zdarma zapojit do skupin, které se po dobu 12 týdnů scházejí jednou týdně, zpravidla v úterý od 14.30 do 15.30. Vše se odehrává v centru prevence, jež sídlí v českobudějovické ulici Nerudova 53a. Pokud se někomu hodí jiný termín, lze toto poradenství absolvovat také individuálně v jiných časech podle domluvy.

Kurz je vhodný zejména:

- pro lidi, kteří mají hraniční hodnoty cukru, cholesterolu, krevního tlaku, nadváhu nebo obezitu

- pro lidi, kteří se léčí pro nemoci srdce a cév

Vždy účastníky čeká setkání s fyzioterapeutem, který s nimi cvičí a zároveň jim doporučí, jak mohou cvičit i doma. Součástí jsou i hodiny věnované výživě, kde nutriční terapeutka vysvětluje základy racionální stravy a každému individuálně poradí, jak by měl postupovat při výběru vhodných potravin při úpravě jídelníčku, na co se zaměřit a na co si dát pozor. Součástí je lékařské vyšetření zdravotního stavu lékařem a také odborné hodnocení účinku pohybových aktivit i změny jídelníčku.
Odborníci, kteří vyučují na ZSF JU či již působí v praxi, díky čemuž sledují aktuální trendy, se v této poradně systematicky věnují jednotlivým oblastem životního stylu. Zapojeni jsou i studenti zdravotnických oborů. „Smyslem našich intervencí je ukázat, jak velký vliv má úprava životosprávy – tedy nefarmakologické intervence  na naše kardiovaskulární zdraví,“ vysvětlila ředitelka Institutu aplikovaných zdravotně sociálních věd – pracoviště praxe ZSF JU Mgr. Lenka Šedová, Ph.D. Zájemci ji mohou kontaktovat telefonicky na číslo 607 949584, popř. e-mailem na adresu lsedova@zsf.jcu.cz nebo centrumprevence@zsf.jcu.cz. Další podrobnosti o této nabídce jsou v odkazu níže pod zprávou.

Přiložené obrázky