Nacházíte se zde: Úvod > Mezinárodní den seniorů byl příležitostí k Souboji generací, v němž se utkali studenti se seniory

Mezinárodní den seniorů byl příležitostí k Souboji generací, v němž se utkali studenti se seniory

Novinka (6.10.2019)

Mezinárodní den seniorů byl příležitostí k Souboji generací, v němž se utkali studenti se seniory

Paměťový pětiboj nazvaný Souboj generací připomněl Mezinárodní den seniorů a zároveň příjemnou a hravou formou otevřel zimní semestr na ZSF JU. V sále A se 1. října utkalo devět týmů, čtyři z nich tvořené seniory a pět složených ze studentů sociálních oborů. Čekalo je pět úkolů, při nichž si potrénovali krátkodobou a dlouhodobou paměť i pozornost. Luštili například anagramy nebo obrázková přísloví. Všechna zadání je bavila a hecovala k soustředěnosti i rychlým akcím, to vše s humorem a ve velmi příjemné atmosféře, k níž přispělo i bohaté občerstvení.

„Všichni byli výborní a hodně toho věděli. Nakonec vyhrál jeden z týmů seniorů, vítězové si však ještě vyžádali kontrolu výsledků, aby bylo všem jasné, že jim nikdo nenadržoval a opravdu měli všechno dobře,“ shrnula Bc. Kateřina Rozsárová, která studuje 2. ročník navazujícího oboru Rehabilitační-psychosociální péče o postižené děti, dospělé a seniory. Se třemi svými kolegyněmi v čele s Bc. Taťánou Zatloukalovou, která už vede lekce trénování paměti, připravily program v rámci dvousemestrového předmětu Metodika zájmových činností. Mezi soutěžícími byli jejich spolužáci z ročníku a také prváci z oboru Zdravotně-sociální péče, které získala Mgr. Ing. Renata Švestková, Ph.D., z Ústavu sociálních a speciálněpedagogických věd ZSF JU pro tuto akci při zápisech v Rožmberku nad Vltavou.

S nápadem uspořádat Paměťový pětiboj organizátoři oslovili Klub Univerzity třetího věku, přičemž budova ZSF JU nebyla pro účastníky neznámou adresou, protože zde předtím studovali právě U3V. Kapacita byla proto rychle naplněna, aniž by akce potřebovala další reklamu. „Senioři soutěží rádi, navíc mají snahu ukázat studentům, že ještě nepatří do starého železa,“ podotkla dr. Švestková. Naše fakulta poskytla pěkné ceny, ze kterých měli senioři radost, a na konci dostali účastníci osvědčení o absolvování kurzu. Pro studenty to byla i výborná zkušenost s navázáním mezigeneračních kontaktů.

Foto Alena Binterová a Filip Kopál

Přiložené obrázky