Nacházíte se zde: Úvod > Vyučující z Právnické fakulty Chiang Mai University v Thajsku měly na naší fakultě dvě přednášky

Vyučující z Právnické fakulty Chiang Mai University v Thajsku měly na naší fakultě dvě přednášky

Plánovaná akce (29.4.2019)

Vyučující z Právnické fakulty Chiang Mai University v Thajsku měly na naší fakultě dvě přednášky

Na návštěvě naší fakulty jsou od pondělí dvě vyučující z Právnické fakulty Chiang Mai University v Thajsku: Dr. Usanee Aimsiranun, která je proděkankou pro zahraniční vztahy,  a  Dr. Khanuengnit Khaosaeng. Obě jsou u nás díky projektu mezinárodní kreditové mobility Erasmus +. Včera se při přednáškách setkaly se studenty a dnes je přijala děkanka ZSF JU Mgr. Ivana Chloubová, Ph.D., s proděkanem pro zahraniční vztahy prof. Dr.rer.nat. Friedo Zölzerem, DSc.

V pondělí se konaly dvě přednášky v anglickém jazyce: Dr. Usanee Aimsiranun mluvila na téma ASEAN Community Law a Dr. Khanuengnit Khaosaeng  na téma Copyright Law and the Internet. Obě témata byla vybraná tak, aby oslovila i české studenty - ASEAN  je Sdružení národů jihovýchodní Asie, do kterého je zapojeno i Thajsko - čili v podstatě obdoba členství ČR v Evropské unii. Téma autorských práv je zase pro mladé lidi mimořádně zajímavé tím, že jsou zvyklí zdarma z internetu stahovat různé fotografie, hudbu i filmy, aniž by se mnohdy zamysleli, zda je to fér vůči jejich tvůrcům.

"Spolupráce našich fakult trvá více než deset let a vidíme zde potenciál pro další pokračování. V oblasti studentské výměny jsme připraveni pomoci vašim studentům například při organizování praxí,“ shrnula proděkanka Dr. Usanee Aimsiranun. Oběma kolegyním se velmi líbilo zázemí univerzity i fakulty a její fungování, ocenily i pocit bezpečného prostředí a také vstřícnost a pohostinnost, s níž se u nás setkávají. Shodly se, že taková výměna zkušeností je velkým přínosem. „Byla to jedinečná příležitost rozšířit si znalosti, které jsou náplní právních předmětů studovaných na ZSF JU, tentokrát podané v mezinárodním kontextu,“ uvedla proděkanka pro studijní a sociální záležitosti a ředitelka Ústavu humanitních studií v pomáhajících profesích Mgr. Vlastimila Ptáčníková, Ph.D.

Spolupráce obou fakult má hluboké kořeny: do Thajska na Chiang Mai University od nás jezdili studenti ze sociálních oborů na tříměsíční odborné stáže, které byly plné i neobvyklých podnětů – například viděli, jak to funguje v tamním sirotčinci nebo ve věznici. „Rádi bychom na tuto spolupráci navázali a tradici těchto stáží obnovili,“ uvedla Ing. Jana Ředinová z Kanceláře pro zahraniční vztahy ZSF JU.

 

 

Přiložené obrázky