Nacházíte se zde: Úvod > Na Zdravotně sociální fakultě JU začal jarní příměstský tábor, děti čeká i řada velmi zajímavých exkurzí

Na Zdravotně sociální fakultě JU začal jarní příměstský tábor, děti čeká i řada velmi zajímavých exkurzí

Plánovaná akce (10.2.2020)

Na Zdravotně sociální fakultě JU začal jarní příměstský tábor, děti čeká i řada velmi zajímavých exkurzí

Šestnáct dětí převážně z Českých Budějovic, ale i Týna nad Vltavou, Římova, Strážkovic, Srubce, Lišova a Adamova, zahájilo dnes jarní příměstský tábor, který pořádá Zdravotně sociální fakulta JU. Ráno je na akademické půdě přivítala děkanka fakulty Mgr. Ivana Chloubová, Ph.D., aby malým studentům popřála příjemný týden, během kterého se dozvědí a naučí hodně zajímavých věcí. "Pevně věřím, že na týden prožitý na naší fakultě budete vzpomínat rádi," uvedla s tím, že ZSF JU organizuje akce související s Dětskou univerzitou pravidelně a jsou vždy potěšením pro všechny zúčastněné. Poděkovala organizátorům v čele s Mgr. Ing. Renatou Švestkovou, Ph.D., a také lektorům. To jsou naši studenti, kteří mají nyní poslední týden zkouškového období, takže kvůli této akci museli své zkoušky stihnout dřív – a teď své zasloužené volno tráví opět ve škole, ale dělají to prý rádi. Děti ve věku osm až čtrnáct let přivítala také doc. PhDr. Adéla Mojžíšová, Ph.D., ředitelka Ústavu sociálních a speciálněpedagogických věd. Tábor je totiž tentokrát zaměřený na témata ze sociální oblasti: jeho téma zní Člověk, človíček potřebuje pomoc aneb Sociální pracovník pomáhá lidem s postižením. "Moc si vážíme toho, že někteří z vás už jsou tady druhým rokem," konstatovala doc. Mojžíšová.

Naše fakulta má s těmito akcemi velké zkušenosti, protože kromě výuky Dětské univerzity v semestrech pořádá jak jarní, tak letní příměstské tábory už několik let. Vždy s velkým ohlasem, protože jak zdravotnické, tak bezpečnostní a sociální studijní programy umožňují vytvořit pro děti nabitý a velmi podnětný program, který je baví a při němž se naučí to, co v životě mohou i prakticky využít. Dostávají zároveň šanci zažít univerzitní způsob vzdělávání a seznámit se zábavnou formou s různými obory, které nabízí naše fakulta a které by děti případně mohly později vystudovat a najít svou budoucnost v pomáhajících profesích.

Příměstský tábor potrvá do pátku 14. února vždy v čase 7:30 až 15:30. Základna je v budově fakulty Vltava/Uran, kam děti chodí také na obědy do menzy. Odtud se vydávají na exkurze do míst, která je obohatí o nové zážitky – například si vyzkouší, jak se hraje florbal na vozíčku pod vedením špičkových sportovců, vydají se do Hiporehabilitačního střediska Vladykův dvůr, absolvují lekci zooterapie se psy a papouškem Ara, paměťový souboj,  dozvědí se něco o dobrovolnictví atd. Čeká je tedy velmi pestrý a různorodý program plný pohybu, poučení i zábavy. Dětský příměstský tábor se koná v rámci projektu Dětské univerzity ZSF JU. Podrobný rozpis jednotlivých dnů je v příloze.