Nacházíte se zde: Úvod > Na konferenci ve slovinském Mariboru měla zastoupení i Zdravotně sociální fakulta Jihočeské univerzity

Na konferenci ve slovinském Mariboru měla zastoupení i Zdravotně sociální fakulta Jihočeské univerzity

Novinka (7.6.2019)

Na konferenci ve slovinském Mariboru měla zastoupení i Zdravotně sociální fakulta Jihočeské univerzity

Na Fakultě zdravotnických věd Univerzity ve slovinském Mariboru se 24. května konala 11. studentská konference o zdravotních vědách s názvem „Zdravotní vědy – Studenti přispívají ke zdraví a rozvoji moderní společnosti. Účastníci vyjádřili svůj profesní a vědecký růst a pozitivní přístup k výzkumu v rozmanitých oblastech zdravotních věd. Vystoupili studenti z různých univerzit, které spolupracují s Univerzitou v Mariboru. „Za sebe mohu říci, že příspěvky studentů byly velmi zajímavé, inspirující a byla zde patrna vysoká úroveň znalostí v oblasti výzkumu, uvedl Mgr. František Dolák, Ph.D., který se této konference rovněž zúčastnil. 

Za Zdravotně sociální fakultu Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích zde vystoupily studentky doktorského studijního programu Ošetřovatelství Mgr. Jitka Doležalová a Mgr. Iva Šafaříková. Obě prezentovaly témata svých disertačních prací. Vzhledem k tomu, že celá konference se konala pod záštitou Slovinské asociace všeobecných sester a porodních asistentek, všichni její účastníci podpořili celosvětovou kampaň Nursing Now, jejímž cílem je upozornit na význam ošetřovatelské profese a na přínos sester pro společnost.

Přiložené obrázky