Nacházíte se zde: Úvod > Na kongresu Budějovice Kazuistické představí lékaři, sestry a další zdravotníci své příklady z praxe

Na kongresu Budějovice Kazuistické představí lékaři, sestry a další zdravotníci své příklady z praxe

Plánovaná akce (3.10.2019)

Na kongresu Budějovice Kazuistické představí lékaři, sestry a další zdravotníci své příklady z praxe

Již šestý ročník kongresu Budějovice Kazuistické, což je setkání mladých lékařů, lékařek a také všeobecných sester, záchranářů a dalších zdravotníků, se ve čtvrtek 3. října odehraje na Zdravotně sociální fakultě Jihočeské univerzity. Tato prestižní akce se koná opět ve spolupráci s Nemocnicí České Budějovice, a. s., a Zdravotnickou záchrannou službou Jihočeského kraje. Bude to mimořádná příležitost i pro studenty ZSF JU, aby se akce zúčastnili jako publikum a udělali si konkrétní obrázek o praxi, na niž se připravují. Samostatnou sekci budou mít opět sestry a další nelékařské profese.

Akce má vysokou úroveň a charakterizuje ji velký zájem: loňský ročník přinesl přes 90 sdělení a více než 500 účastníků. „Zájem o kongres je opět obrovský, registrace do auditoria všech sekcí jsme kvůli naplnění kapacity museli uzavřít v předstihu. Jako první byla zaplněna sesterská sekce, kam se už za 14 dnů od otevření registrace přihlásilo 150 lidí – zájem o ni by byl dvakrát vyšší, než naše kapacita umožňuje,“ řekl šéf organizačního výboru MUDr. Tomáš Hauer.

Lékaři, sestry a další zdravotníci zaplní velkou část budovy Vltava/Uran, a to sály E, F a A. V přilehlých prostorách bude ještě posterová sekce – podrobný program je v odkazu níže. Kongres je stran aktivní účasti určen pro lékaře (u nich platí pro aktivní účast hranice do 35 let včetně) a další odborníky (pracovníky laboratoří, fyzioterapeuty a další). Dostanou možnost prezentovat výsledky své práce dobře uchopitelnou formou kazuistik, porovnat své výsledky s kolegy a osahat si způsob prezentování svých pracovních aktivit před tím, než vyrazí na národní a mezinárodní úroveň. Do auditoria jsou zváni zdravotníci všech věkových a profesních kategorií i studenti. Lékařská část bude stejně jako loni rozdělena do dvou paralelních sekcí: interní a chirurgické. Samostatnou sekci budou mít opět  sestry a další nelékařské profese, kde není žádné věkové omezení při aktivní ani pasivní účasti. „Loni se v této sekci sešlo 130 účastníků a 20 sdělení a úroveň byla velmi vysoká," dodal dr. Hauer. Opět se podařilo zapojit v aktivní i pasivní účasti i kolegy ze ZZS JČK, jejich přednášky bývají velmi atraktivní. Účast na kongresu je pro všechny zdarma.

Přiložené obrázky