Nacházíte se zde: Úvod > Na programu Dětské univerzity, která má lekce i pro rodiče a veřejnost, bude v sobotu téma očkování

Na programu Dětské univerzity, která má lekce i pro rodiče a veřejnost, bude v sobotu téma očkování

Plánovaná akce (22.4.2017)

Na programu Dětské univerzity, která má lekce i pro rodiče a veřejnost, bude v sobotu téma očkování

Program Dětské univerzity na ZSF JU pokračuje tuto sobotu lekcí Sestra v akci při ochraně zdraví, aneb Proč je v našem těle krev. Zatímco děti se budou učit odebírat krev z modelu ruky a určovat krevní skupinu, rodiče a další dospělé účastníky z řad veřejnosti čeká atraktivní téma o očkování. Vzácným hostem Dětské univerzity bude tentokrát prof. MUDr. Miloš Velemínský, CSc., dr. h. c., významný pediatr a pedagog spjatý se ZSF JU. Jeho nedávná přednáška na fakultě na toto téma měla u veřejnosti velký ohlas  počet účastníků byl tak velký, že se ani nevešli do posluchárny. Problematika očkování je totiž velmi aktuální a názory odborníků jsou rozdílné až protichůdné  stejně je tomu i u praktických lékařů. Přednášející je lékař, který se s tímto tématem setkává denně již desítky let. Pochopitelně problematiku očkování studuje teoreticky, ale především o ní diskutuje denně v praxi, a zná tedy i názory veřejnosti.

Lekce pro dospělé zařadila DUJU do svého programu nově poté, co rodiče přišli s nápadem, že zatímco se jejich děti učí, mohou také oni tento čas využít ke svému vzdělávání. Přednášky jsou otevřené všem ostatním zájemcům, kteří si chtějí rozšířit obzory v oblasti zdravotně sociální. Naše fakulta nabízí řadu praktických témat, která se hodí pro běžný život: například minulá lekce měla název Zásady zdravé výživy aneb Vysoký cholesterol, nepřítel člověka. Součástí bylo i měření zdravotních hodnot a poradenství o zdravém životním stylu – těchto služeb rodiče se zájmem využili. Další "vedlejší" přínos Dětské univerzity zaznamenala maminka malého studenta DUJU, devítiletého Radka Filipa z Českých Budějovic: „Syn se přestal bát návštěvy u lékaře. Začal totiž zkoumat jeho práci a zajímat se, jak pečovat o zdraví,“ řekla.

Dvouhodinová přednáška stojí 150 Kč, kurzy odpovídají času lekcí DUJU: první skupina se učí v čase 9:20-11.00 a druhá skupina od 13.00 do 14:30. Více podrobností včetně přihlášky je v odkazu pod touto zprávou. Poslední lekce DUJU se koná v sobotu 13. května pod názvem Jak člověk může prasknout aneb Co je obezita. Rodiče a další zájemce z řad veřejnosti čeká v té době lekce první pomoci.

Přiložené obrázky