Nacházíte se zde: Úvod > Nové vydání Journalu JU přináší i příběh studenta ZSF JU Víta Mazáka, který svůj obor nejdřív poznal jako pacient

Nové vydání Journalu JU přináší i příběh studenta ZSF JU Víta Mazáka, který svůj obor nejdřív poznal jako pacient

Novinka (28.4.2019)

Nové vydání Journalu JU přináší i příběh studenta ZSF JU Víta Mazáka, který svůj obor nejdřív poznal jako pacient

Z obou úhlů pohledu dokáže povolání, na které se připravuje, vnímat student Zdravotně sociální fakulty JU Vít Mazák. Studuje třetí ročník oboru Všeobecná sestra, nyní je v takzvaném meziročníku, a také je členem Akademického senátu ZSF JU. Jeho příběh přináší nové vydání univerzitního časopisu Journal JU, který je již ve stojanech v kampusu i na všech fakultách včetně naší.

Význam i úskalí profese všeobecných sester nejdřív Vítek dobře poznal jako pacient. Narodil se začátkem května, ale už pátým rokem si v polovině dubna připomíná ještě své „druhé“ narozeniny. Tehdy mu v Brně transplantovali srdce a nemocnice se mu stala na několik týdnů domovem, takže na lůžku prožil i své sedmnáctiny, které byly radostné. Operace se povedla a vše se dobře zhojilo. Sestřičky byly na mladého kluka hodné a zajímaly se o jeho příběh, který začal náhlým bojem se zákeřným virem již na nižším stupni víceletého gymnázia, postihujícím právě srdeční svalovinu. Díky tomu zažil různá, ne zcela běžná vyšetření a cestování po nemocnicích. Na svůj věk získal také spoustu zkušeností s lékařskými i nelékařskými profesemi. „Určitě to ve mně podpořilo myšlenku pracovat a studovat ve zdravotnictví,“ vzpomíná mladý muž z Českých Budějovic, který původně zamýšlel stát se lékařem.

Celý článek je v příloze, odkaz na elektronické verze jednotlivých vydání Journalu JU je v odkaze pod touto zprávou.

Přiložené obrázky

Přiložené soubory