Nacházíte se zde: Úvod > Nově vzniklý pěvecký sbor ZSF JU vystoupil v českobudějovickém v Alzheimercentru

Nově vzniklý pěvecký sbor ZSF JU vystoupil v českobudějovickém v Alzheimercentru

Novinka (27.6.2016)

Nově vzniklý pěvecký sbor ZSF JU vystoupil v českobudějovickém v Alzheimercentru

Zatím toto hudební těleso tvoří asi šestnáct lidí a je nadále otevřené všem zájemcům

Pěvecký sbor Zdravotně sociální fakulty JU, který vznikl letos v květnu, má za sebou první vystoupení. Šestnáctičlenné těleso složené ze studentů i pedagogů vystoupilo v pondělí odpoledne v českobudějovickém v Alzheimercentru. Pro tuto příležitost vybralo známé písně lidové i zlidovělé, aby si mohli klienti centra zazpívat, což se také stalo. Početné publikum asi padesáti lidí se přidávalo zpěvem i potleskem a celé setkání mělo velmi milou a uvolněnou atmosféru. Zpěv doprovázel akordeon, kytara, klávesy i rytmika.
„Toto vystoupení jsme připravili po pouhých třech společných setkáních, takže je vše ještě takové hodně na koleně, ale je tam drajv, nadšení a mládí a docela to zní,“ zval před akcí PhDr. Marek Zeman, Ph.D., zástupce ředitelky Ústavu fyzioterapie a vybraných medicínských oborů, který zpívá a hraje na akordeon. Ergoterapeutka Anna Klengerová potvrdila, že v Alzeheimercentru pořádají takové akce často a jsou velmi oblíbené. Vystoupení sboru ZSF JU ji nadchlo a těší se, že se k nim opět někdy vrátí. S kvalitou byly velmi spokojené i děkanka fakulty prof. Valérie Tóthová a proděkanka Mgr. Ivana Chloubová, které celý koncert sledovaly a pak zpěváky a hudebníky pochválily.
Byla to první velké povzbuzení pro plány Mgr. Kristýny Toumové z Ústavu ošetřovatelství, porodní asistence a neodkladné péče, která sbor založila. Působila v souboru Bambini di Praga, ve sboru Pedagogické fakulty JU i v pěveckém sboru Canzona, takže má v tomto oboru dost zkušeností mj. i o tom, že společné zpívání je zdrojem příjemných zážitků, které odbourávají stres a prospívají zdraví. Rozhodla se proto oslovit všechny, kteří mají rádi hudbu. Zatím sbor tvoří patnáct až šestnáct lidí a je nadále otevřený všem zájemcům. Naplno by sbor mohl začít fungovat v akademickém roce 2016/2017 a jedním z cílů je vystoupit při oslavách 25. výročí fakulty na podzim letošního roku. Do té doby pěvci hodlají rozšířit repertoár například o písně kapely Čechomor, anglicky zpívané songy a další skladby. Zájemci o společné zpívání se mohou ozvat na e-mail: toumok00zsf.jcu.cz, popř. volat na číslo 389 037 518.

Přiložené obrázky