Nacházíte se zde: Úvod > Novináře zaujaly zkušenosti studentek oboru Všeobecná sestra, které se vrátily ze zahraničních stáží

Novináře zaujaly zkušenosti studentek oboru Všeobecná sestra, které se vrátily ze zahraničních stáží

Novinka (13.12.2017)

Novináře zaujaly zkušenosti studentek oboru Všeobecná sestra, které se vrátily ze zahraničních stáží

Zahraniční stáže dvou studentek oboru Všeobecná sestra se staly námětem článků, které v poslední době vyšly v médiích. Na tříměsíční stáž do nemocnice v bavorském Pasově vyjela už na konci prvního ročníku, což nebývá obvyklé, studentka Lucie Kratinová. Využila toho, že ZSF JU spolupracuje už od roku 2004 v programu Erasmus+ přímo s Klinikum Passau: dosud tam vyslala 12 studentů z oborů Všeobecná sestra, Porodní asistentka a Zdravotnický záchranář na tříměsíčních odborné stáže. Lucii Kratinové pomohlo v konkurzu to, že umí dobře německy a z gymnázia už měla jazykový diplom C1. V Pasově si vedla natolik dobře, že dostala od zdravotníků skvělá hodnocení, řadu pochval přímo od pacientů a na konci svého pobytu dokonce i nabídku zaměstnání, až dokončí studium. Článek o Lucii je v prosincovém čísle univerzitního časopisu Journal JU (odkaz je pod touto zprávou, časopis je k dispozici volně ve stojanech v celém areálu Jihočeské univerzity).

Obsáhlý článek s další studentkou oboru Všeobecná sestra zveřejnil týdeník 5plus2 ve své listopadové příloze Vzdělání, která se dostala do všech středních škol v Jihočeském kraji. Simona Berková, která nyní studuje 3. ročník bakalářského studia, v něm vypráví o svých zahraničních stážích – nejprve v Maďarsku, poté v Thajsku ve městě Chiang Rai, odkud se vrátila v polovině října. Využila kontaktu, který tam má fakulta na Mae Fah Luang University, a působila hlavně ve všeobecné nemocnici. Přivezla si odtud spoustu cenných zkušeností a zážitků. Obě dívky doporučují svým spolužákům, aby využili mnoha možností zahraničních stáží, které ZSF JU nabízí. Článek o Simoně v rozsahu dvou tiskových stran je v přílohách této zprávy.

Hustá síť kontaktů po celém světě činí naši fakultu velmi atraktivní i pro uchazeče o studium. Nejvýznamnější zahraniční partnery má ZSF JU ve Finsku, Thajsku, Maďarsku, na Slovensku, v Rakousku, Nizozemsku, v Německu, USA a Kanadě. „Letos přibylo několik zajímavých stáží a studijních pobytů v Lotyšsku, Estonsku, Litvě a ve Velké Británii. Zároveň jsme nabídku studijních pobytů rozšířili i o naše dlouholeté partnerské univerzity na Slovensku,“ upřesnila Jana Ředinová z Kanceláře pro zahraniční vztahy ZSF JU.