Nacházíte se zde: Úvod > O novém studijním programu Pediatrické ošetřovatelství, který otvírá naše fakulta, informoval Radiožurnál i další média

O novém studijním programu Pediatrické ošetřovatelství, který otvírá naše fakulta, informoval Radiožurnál i další média

Novinka (17.7.2019)

O novém studijním programu Pediatrické ošetřovatelství, který otvírá naše fakulta, informoval Radiožurnál i další média

Český rozhlas se během celého úterý ve velkém rozsahu věnoval novému studijnímu programu Pediatrické ošetřovatelství, na který naše fakulta přijímá přihlášky do 10. srpna. Téma šířeji rozebral v souvislosti s nedostatkem sester v nemocnicích a zařadil ho několikrát do zpráv prestižní stanice Radiožurnál, ve vysílání stanice České Budějovice mu kromě zpráv věnoval i odpolední reportáž. Redaktorka Mária Pfeiferová se vypravila do českobudějovické nemocnice, kde zjišťovala podrobnosti a reakce na tento nový krok naší fakulty. "Jednoznačně to bude pomoc, všichni ředitelé jihočeských nemocnic to vítají," uvedla mluvčí nemocnice Bc. Iva Nováková. Upřesnila, že v budějovické nemocnici aktuálně problém s nedostatkem dětských sester není, ale v ostatních jihočeských nemocnicích jich chybí deset až dvanáct.

V reportáži mluví i děkanka ZSF JU Mgr. Ivana Chloubová, Ph.D., která vysvětluje okolnosti vzniku nového studijního programu Pediatrické ošetřovatelství. Uchazeči se mohou hlásit do 10. srpna a přijímací zkoušky budou skládat 26. srpna. Fakulta tím reaguje na nedávné legislativní změny ve vzdělávání dětských sester a také na obrovskou poptávku po dětských sestrách. Proto tento program nabízí jak v prezenční, tak v kombinované formě, to znamená s možností dálkového studia. Do obou forem studia přijme fakulta po 30 studentech. Studium je vhodné pro zájemce o práci na dětském oddělení nemocnic či v ordinacích pediatrů, tato profese je atraktivní a uplatnění velmi široké. Začátkem září fakulta pořádá úvodní soustředění studentů prvních ročníků v Rožmberku nad Vltavou, kam chce pozvat už i nováčky z programu Pediatrické ošetřovatelství. O této novince na naší fakultě informovala i další média, například Jihočeská televize, Mladá fronta DNES (viz příloha) a Deník, na Facebooku běží rozsáhlá kampaň zacílená jak na mladé lidi ve věku případných uchazečů, tak na jejich rodiče. Podrobnosti pro uchazeče jsou také v předchozí aktualitě na hlavní straně webu ZSF JU a v příloze této zprávy nazvané Opatření děkanky.