Nacházíte se zde: Úvod > Ocenění studenta ZSF JU Jakuba Jestřába za činnost v Oblastním spolku Českého červeného kříže v Chebu

Ocenění studenta ZSF JU Jakuba Jestřába za činnost v Oblastním spolku Českého červeného kříže v Chebu

Novinka (18.7.2018)

Ocenění studenta ZSF JU Jakuba Jestřába za činnost v Oblastním spolku Českého červeného kříže v Chebu

Ředitelka Úřadu Oblastního spolku Českého červeného kříže v Chebu Yvonne Veselá zasalala na fakultu informaci o ocenění studenta ZSF JU Jakuba Jestřába, které na konci června převzal z rukou poslankyně, zástupců kraje a místní samosprávy u příležitosti 100. výročí vzniku republiky. Stalo se tak při kulturně-preventivním festivalu "Proti proudu času" ve Velké Hleďsebi. Oceněna tam byla i ředitelka Yvonne Veselá, která svůj volný čas od mládí věnuje Českému červenému kříži. Stejně tak student naší fakulty Jakub Jestřáb, který nyní na ZSF JU dokončil 2. ročník oboru Rehabilitační - psychosociální péče o postižené děti, dospělé a seniory. "Vybral jsem si tento obor, protože je jedinečný tím, že nabízí širší vhled do zdravotně-sociální problematiky," vysvětlil, proč si nezvolil fakultu, která by byla blíž jeho domovu.

Dobrovolně pracuje pro Český červený kříž od roku 2013 a nyní je tajemníkem Úřadu Oblastního spolku Českého červeného kříže v Chebu a zároveň delegátem Shromáždění a komory ČČK. Oceněn byl hlavně za to, že se věnuje oblasti vzdělávací, popularizační a vědecké v oblasti zdravotně sociálních věd, a to nejen na území Karlovarského kraje. Značné úsilí věnuje plnění, ale také rozšiřování programových činností Českého červeného kříže. Ten v Chebu spolupracuje se všemi obcemi v kraji a právě s obcí Velká Hleďsebe se tato spolupráce velmi daří. Například při akci "Proti proudu času" připravili členové ČČK pro návštěvníky ukázky první pomoci, měření glykémie a krevního tlaku nebo brýle simulující užití alkoholu a omamných psychotropních látek.

"Ocenění mě moc potěšilo a překvapilo, protože většinou bývá naše dobrovolná činnost lidmi nedoceněná. Beru to jako ohodnocení práce všech 23 členů spolku Českého červeného kříže v Chebu," dodal Jakub Jestřáb (na fotografii po předání se starostkou Velké Hleďsebe Ing. Jaroslavou Brožovou Lampertovou (vpravo) a hejtmankou a poslankyní Mgr. Janou Vildumetzovou).

Přiložené obrázky