Nacházíte se zde: Úvod > Od pacienta hospitalizovaného v českobudějovické nemocnici přišla pochvala pro studenty Fyzioterapie

Od pacienta hospitalizovaného v českobudějovické nemocnici přišla pochvala pro studenty Fyzioterapie

Novinka (20.7.2020)

Od pacienta hospitalizovaného v českobudějovické nemocnici přišla pochvala pro studenty Fyzioterapie

Nestává se často, že pacienti na odděleních akutní péče komentují práci ošetřovatelského týmu, a vůbec ne, že si zapamatují jména studentů, kteří s nimi jen krátkodobě pracovali v rámci svých odborných praxí. A proto jsme byli potěšeni, když na děkanát naší fakulty přišel pochvalný email pro studenty Fyzioterapie. Pan Emil Mácha z Českých Budějovic byl hospitalizovaný na Oddělení úrazové a plastické chirurgie v Nemocnici České Budějovice, a.s., po operaci zlomeniny krčku stehenní kosti a do fyzioterapie jeho i dalších pacientů, kteří s ním leželi na pokoji, byli zapojeni studenti 1. ročníku Petr Dolanský, Radek Fridrichovský, Daniel Červený a Adam Krbeček. Pan Mácha ocenil jejich vstřícný a empatický přístup, přál si, aby se studenti o pochvale dozvěděli a aby to bylo pro ně (ale i pro ostatní studenty) povzbuzení do další činnosti.

Rádi bychom se tímto připojili k poděkování jmenovaným studentům a doufáme, že jim jejich snaha a odhodlání vydrží do dalších studijních i profesních let. Poděkování patří i jejich mentorce odborné praxe na tomto oddělení, fyzioterapeutce paní Jitce Volfové.

Za Ústav fyzioterapie a vybraných medicínských oborů MUDr. Mgr. Marcela Míková, Ph.D., ředitelka UFM

Přiložené obrázky