Nacházíte se zde: Úvod > Z veřejné sbírky Pomozte dětem přišlo poděkování studentům oboru Sociální práce ve veřejné správě

Z veřejné sbírky Pomozte dětem přišlo poděkování studentům oboru Sociální práce ve veřejné správě

Novinka (28.5.2019)

Z veřejné sbírky Pomozte dětem přišlo poděkování studentům oboru Sociální práce ve veřejné správě

Téměř 35 tisíc korun vybrali studenti 1. ročníku ZSF JU, obor Sociální práce ve veřejné správě, kteří se jako dobrovolníci zapojili do veřejné sbírky Nadace rozvoje občanské společnosti, která se jmenuje Pomozte dětem. Jednou z aktivit této sbírky je celorepubliková akce Peříčkový týden. V týdnu od 22. do 28. dubna procházeli ulicemi Českých Budějovic oblečeni do žlutých triček a nabízeli brože vyrobené ze žlutých pírek za částku 50 korun. Někteří lidé jim do zapečetěných kasiček dávali i víc, protože tato sbírková akce je dobře známá z vysílání České televize a má velkou důvěru veřejnosti. I tak ale museli při oslovování neznámých lidí na ulici prokázat dobrou schopnost komunikovat a občas také velkou dávku empatie. Studenti zašli rovněž do budovy naší fakulty a v centru města využili kostým maskota tohoto projektu, kterým je velké plyšové kuře.

Organizátoři nyní zveřejnili výsledky sbírky a spočetli, že studenti ZSF JU vybrali přesně 34 867 korun. Cílem této akce, která se koná v celé České republice, bylo získat určitou částku jak za pomoci sponzorů, tak i ostatních lidí, kteří chtějí pomoci dětem, jež to v životě neměly a nemají jednoduché. Celkem se letos v celé ČR této sbírky účastnilo 754 dobrovolníků, kteří vybrali 983 753 Kč.

Studenti ZSF JU se „sbírky pro Kuře“ zapojují již čtvrtým rokem, předloni dokonce vybrali nejvíc ze všech škol. I letos si odnesli mnoho zajímavých zkušeností, které se jim mohou hodit v oblasti sociální práce i při kontaktu s veřejností. „Jsem ráda, že tato akce se naší fakultě stává již pomalu tradicí. Chtěla bych poděkovat všem studentům/dobrovolníkům za jejich nadšení, ochotu a perfektní spolupráci. Věřím, že zkušenosti, které během celé akce nasbírali, obohatí jejich profesní, ale i osobní rozvoj. Učíme studenty, jak pomáhat lidem, a já jsem moc ráda, že je to baví,“ zhodnotila koordinátorka sbírky za ZSF JU Mgr. Dagmar Dvořáčková, Ph.D., zástupkyně ředitelky Ústavu sociálních a speciálněpedagogických věd ZSF JU.