Nacházíte se zde: Úvod > Pátek 10. září patřil na Sokolském ostrově celodenním oslavám 30. výročí založení Jihočeské univerzity

Pátek 10. září patřil na Sokolském ostrově celodenním oslavám 30. výročí založení Jihočeské univerzity

Novinka (11.9.2021)

Pátek 10. září patřil na Sokolském ostrově celodenním oslavám 30. výročí založení Jihočeské univerzity

Za velkého zájmu veřejnosti se v pátek 10. září od rána až do pozdního večera konaly oslavy 30. výročí založení Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Na Sokolském ostrově v centru Českých Budějovic vyrostlo velké pódium a jednotlivé fakulty představily ve stáncích své zaměření a aktivity. Početné zastoupení měla na této akci samozřejmě i Zdravotně sociální fakulta JU, která v areálu obsadila velký prostor a nabídla nejen zábavu, ale i možnost vyzkoušet si unikátní pomůcky a něco užitečného se naučit a dozvědět. Akci přálo pěkné počasí, které umožnilo využít i plochu před stánky. Pro naši fakultu to bylo velmi výhodné, takže ihned si obrovskou pozornost získali záchranáři s resuscitačními modely, dost prostoru bylo i na vyzkoušení různých pomůcek pro lidi s handicapem apod. Naopak stan poskytl stín a příjemné zázemí pro měření zdravotních hodnot a poradnu o životním stylu. 

Pro středoškoláky začal program od 10 hodin, záhy poté zcela zaplnili areál a byli velmi aktivní. ZSF JU pro ně připravila výuku první pomoci, poradnu zdravého životního stylu včetně možnosti změřit si index BMI a zjistit, kolik cukru obsahují běžně používané potraviny. Velmi pestrou a rozmanitou prezentaci měly sociální studijní programy, například možnosti vyzkoušet si brýle simulující opilost či stav po užití drog využili středoškoláci i jejich vyučující s velkým zaujetím. Odpoledne bylo pojato hlavně pro rodiny s dětmi, takže fakulta představila Dětskou univerzitu ZSF JU a studentka i student programu Zdravotnické záchranářství veřejnost opět učili základům první pomoci. Od 17 hodin následoval hudební program proložený rozhovory s děkankami a děkany jednotlivých fakult, které představovala i jednotlivá videa, rozhovorem s rektorem JU a křtem nové knihy o historii Jihočeské univerzity.

Přiložené obrázky