Nacházíte se zde: Úvod > Patnáct studentek a studentů ZSF JU se zapojí do akce Noc venku, která poukáže na problém bezdomovectví

Patnáct studentek a studentů ZSF JU se zapojí do akce Noc venku, která poukáže na problém bezdomovectví

Plánovaná akce (24.11.2016)

Patnáct studentek a studentů ZSF JU se zapojí do akce Noc venku, která poukáže na problém bezdomovectví

Lidé se ve čtvrtek 24. listopadu od 17 do 8 hodin dalšího dne dozvědí na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích o životě bezdomovců. Mohou je podpořit a poznat i na vlastní kůži, jak se cítí

Již potřetí se v Českých Budějovicích koná akce s názvem Noc venku, která se uskuteční ve čtvrtek 24. 11. od 17:00 do 8:00 hodin na Sokolském ostrově. Pořadatelem akce je Městská charita České Budějovice (Terénní program, Dům sv. Pavla) a Prevent 99 z.ú. Smyslem akce je seznámit veřejnost s problematikou bezdomovectví, poznat, jaké to je spát venku a zároveň získat prostředky, které budou použity na podporu lidí bez domova. Vstupné na akci jsou trvanlivé potraviny v hodnotě 50 Kč (např. těstoviny, konzervy, polévka). Součástí bude i letos dobrovolná sbírka ošacení, přikrývek a obuvi. Do projektu jsou tak jako v minulých letech zapojeni studenti – dobrovolníci ze Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity, kteří projevují o tuto akci tradičně velký zájem.

Akce odstartuje v 17:00 hodin slavnostním zahájením představitelů města a ředitelem Městské charity České Budějovice. Poté se podzimním městem rozezní tóny hudby v podání kapely McBerds, tanečníci školy Budside zatančí ve stylu streetdance, divadlo Víti Marčíka svým představením Setkání před Betlémem připomene blížící se předvánoční čas, dále předvede své umění Bezdomovecké divadlo Domu sv. Pavla a na závěr všechny rozehřeje svou ohňovou show skupina Cetare. Příchozí si budou moci také odnést vlastnoručně namalovanou tašku či hrníček a zahřát se drobným občerstvením (čaj, káva, polévka). Po ukončení kulturního programu zde budou moci odvážlivci přenocovat a vyzkoušet si tak, jaké to je spát jako "bezdomovec".

"Jsem moc ráda, že zájem studentů sociální práce ZSF JU o tuto akce je velký a každoročně převyšuje poptávku po tolik potřebných dobrovolnících. Do akce se v loňském roce zapojilo celkem 15 studentů Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity (z denní i kombinované formy studia), kteří pomáhali s organizací i s hladkým průběhem celé akce. Stejný počet našich studentů se zúčastní i letos," shrnula Mgr. Dagmar Dvořáčková, Ph.D., z Ústavu sociálních a speciálněpedagogických věd ZSF JU.

Přiložené obrázky