Nacházíte se zde: Úvod > Pěvecký sbor Zdravotně sociální fakulty JU uspořádal koncert na téma Sto let české hudby

Pěvecký sbor Zdravotně sociální fakulty JU uspořádal koncert na téma Sto let české hudby

Plánovaná akce (12.6.2019)

Pěvecký sbor Zdravotně sociální fakulty JU uspořádal koncert na téma Sto let české hudby

Krásný a velmi bohatý repertoár měl tradiční letní koncert Pěveckého sboru ZSF JU, který se konal ve středu 12. června v sále A budovy Vltava/Uran. Hudbou i komentáři představil vývoj české muziky během minulého století – toto pojetí skvěle zrcadlilo dobu a její emoce. U většiny posluchačů vyvolaly písničky osobní vzpomínky na události soukromého života i dění ve společnosti. Až na dvě výjimky v angličtině zazněly během středečního večera výhradně české písně. Většinu z nich publikum znalo a mnozí diváci se ke zpěvákům rádi přidali. Atmosféru umocnily nápadité kostýmy v národních barvách, které vystupující několikrát prostřídali, vtipné rekvizity a také propracované koláže vytvořené z fotografií známých českých a slovenských umělců a dobových událostí. Nechybělo bohaté občerstvení a na konci akce také milé prázdninové přání. 

Mgr. Jana Maňhalová, Ph.D., z Ústavu ošetřovatelství, porodní asistence a neodkladné péče ZSF JU členům sboru poděkovala za nádherný večer a také za to, že posluchače provedli nejvýznamnějšími mezníky naší historie. Připomněli jste nám, že máme být jako Češi na co hrdí, a že ani demokracie v dnešní době není samozřejmost,“ řekla.

Program byl velmi nabitý a protáhl se přes dvě hodiny. To, že repertoár souboru je už velmi široký a výkony stále profesionálnější, ocenila děkanka fakulty Mgr. Ivana Chloubová, Ph.D., která si s členy sboru od začátku občas chodila i zazpívat. Ujistila je, že Pěvecký sbor ZSF JU má nadále podporu vedení fakulty, které jeho působení považuje za skvělou reprezentaci školy. „Obrovsky jste se vypracovali, pěvecky už jste na špici a reprezentujete fakultu na vysoké úrovni. Vážím si toho, co pro nás děláte a že si takto můžeme navzájem rozdávat radost,“ uvedla děkanka, která věří, že v novém akademickém roce se sbor rozroste o nové členy. Již příští týden Pěvecký sbor ZSF JU zazpívá při zahájení mezinárodní konference ETNA.

Přiložené obrázky