Nacházíte se zde: Úvod > Pěvecký sbor Zdravotně sociální fakulty JU nadále přijímá nové členy

Pěvecký sbor Zdravotně sociální fakulty JU nadále přijímá nové členy

Novinka (10.1.2021)

Pěvecký sbor Zdravotně sociální fakulty JU nadále přijímá nové členy

Ačkoli současná situace neumožňuje členům Pěveckého sboru Zdravotně sociální fakulty JU, aby se scházeli a zkoušeli svůj repertoár, má tento sbor stále v plánu další koncerty a je otevřený i novým zájemcům. Vedoucí sboru Mgr. Kristýna Toumová, Ph.D., z Ústavu ošetřovatelství, porodní asistence a neodkladné péče ZSF JU proto vyzývá nováčky, zejména z řad studentů prvních ročníků, aby se jí ozvali. „Přijímáme i nadále nové členy. Nejsme profesionální soubor, ale skupina lidí, která má ráda hudbu a chce ji předávat dále. Budeme rádi, když se nám někdo ozve, ať už proto, že by s námi chtěl začít zpívat, nebo i někdo, kdo umí hrát na jakýkoliv hudební nástroj. I ten u nás najde využití,“ říká.

Pěvecký sbor ZSF JU funguje od roku 2016. Skládá se nejen ze studentů současných, ale i těch, kteří již studium na škole ukončili, ale do sboru stále rádi chodí. Členy je i několik akademických pracovníků. Repertoár je poměrně široký a každý rok se mění. Pravidelně sbor vystupuje na letním a vánočním koncertě pořádaném přímo na naší fakultě a také na dalších akcích během celého roku. Jsou to například koncerty pro klienty v Ledaxu, Alzheimer centru v Českých Budějovicích, charitativní akce pořádané spolkem Haima, jihočeský Avon pochod či pravidelný vánoční jarmark v hospici v Prachaticích. „Také jsme absolvovali pěveckou soutěž sborů ve Vodňanech nebo jsme doprovázeli vánoční bohoslužbu v nemocnici. Smyslem naší hudby je šířit ji dál i mezi lidi, kteří si již sami nemohou na nějaký koncert zajít,“ vysvětluje vedoucí sboru.

Zájemci jí mohou napsat na e-mail toumova@zsf.jcu.cz. Až to situace umožní, začne se sbor opět scházet, a to každé úterý od 18 hodin v budově ZSF JU U Výstaviště. „Pevně věřím, že se brzy opět se všemi členy setkáme a budeme moci začít trénovat a potěšit posluchače dalším koncertem,“ dodává dr. Toumová.

Přiložené obrázky