Nacházíte se zde: Úvod > Poděkování studentkám ZSF JU za pomoc při sbírce Rolničkové dny

Poděkování studentkám ZSF JU za pomoc při sbírce Rolničkové dny

Novinka (22.5.2017)

Poděkování studentkám ZSF JU za pomoc při sbírce Rolničkové dny

Poděkování za pomoc při organizaci 16. ročníku sbírky Rolničkové dny zaslala na naši fakultu Ludmila Pokorná, vedoucí fundraisingu Diakonie Rolnička ze Soběslavi, jež pomáhá handicapovaným dětem i dospělým z celého Táborska. Výtěžek letošních Rolničkových dnů bude použitý na nákup nového mikrobusu pro dopravu klientů – vybraná částka pokryje téměř jednu třetinu nákladů na nové auto. „Ač nám více než polovinu sbírkového týdne počasí vyloženě nepřálo, výsledky jsou výborné. Ve všech jedenácti jihočeských městech se nám podařilo sesbírat 193.653 Kč, což je čtvrtý nejlepší výsledek sbírky za celých šestnáct let její existence. Děkujeme za Vaši spolupráci a podporu, bez níž by pro nás organizace sbírky byla mnohem obtížnější. Moc si toho vážíme,“ uvedla Ludmila Pokorná.

Naše fakulta je pro Diakonii Rolnička již osvědčeným partnerem. Tentokrát se na celkovém výsledku podílí částkou 2.987 Kč, přičemž výtěžek sbírky v Českých Budějovicích byl celkem 41.621 korun. „Víme, že počasí v den, kdy jste vybírali, pouliční sbírce vyloženě nepřálo. A to více si vážíme toho, že jste to nevzdali. Byli jste skvělí,“ dodala Pokorná.

Lenka Maťhová, studentka oboru Rehabilitační-psychosociální péče o postižené děti, dospělé a seniory a dobrovolnice Rolničky, má radost z toho, že její výzvu vyslyšely studentky stejného oboru, který studuje i ona. „Jejich zájem mě velmi potěšil a moc jim děkuji,“ uvedla a upřesnila, že pochvala se týká těchto studentek: Ingrid Baloun, Kateřina Pechoušková, Kateřina Mandátová a Andrea Matějková. Dívky oblečené do žlutých triček nabízely placky se čtyřmi motivy veselých obrázků v úterý a středu 25. a 26. dubna.

Diakonie Rolnička pomáhá dětem i dospělým z celého táborského regionu – a aby byly její služby dostupné, provozuje službu dopravy klientů do střediska a zpět domů. „V současné době vlastníme tři mikrobusy, které každý všední den obsluhují pět tras a najezdí více jak 600 km. Vzhledem k velké vytíženosti našich aut víme, že během jednoho až dvou let budeme muset řešit alespoň částečnou výměnu našeho vozového parku. Nový mikrobus nám pomůže zachovat potřebnou službu dopravy i v dalších letech,“ vysvětlili organizátoři.

Přiložené obrázky