Nacházíte se zde: Úvod > Poděkování studentům za Mikulášskou besídku v českobudějovické nemocnici

Poděkování studentům za Mikulášskou besídku v českobudějovické nemocnici

Novinka (16.12.2016)

Poděkování studentům za Mikulášskou besídku v českobudějovické nemocnici

Dobrovolníci ze ZSF JU nadělovali pacientům na 2. oddělení následné péče, v Léčebně TBC a plicních onemocnění, na psychiatrickém a onkologickém oddělení

Tradiční dobrovolnickou akci, jejímž cílem je vždy o svátcích potěšit a povzbudit pacienty českobudějovické nemocnice, byla 6. prosince Mikulášská besídka pod vedením PhDr. Lenky Motlové z Ústavu sociálních a speciálněpedagogických věd ZSF JU. Tentokrát se zapojili studenti 3. ročníku studijního oboru Sociální práce ve veřejné správě a Bc. Marcela Rudolfová, dlouholetá dobrovolnice v Dobrovolnickém programu v Nemocnici České Budějovice, a.s., která v současné době na ZSF JU studuje obor Fyzioterapie. Všichni se převlékli do oděvů symbolizujících bytosti nebeské i pekelné, navštěvovali jednotlivé pokoje a další prostory v nemocnici, zpívali koledy a rozdávali perníčky i originální přání k Vánocům a Novému roku.

Mikulášská obchůzka mívá vždy několik zastavení. Začala v 9 hodin v dolním areiálu nemocnice na 2. oddělení následné péče (stanice A, B), poté následovala Léčebna TBC a plicních onemocnění, kde se Mikulášská besídka konala v jídelně a na jeden pokoj vstoupili na přání Anděl s Čertem na individuální přání pacienta. Na Psychiatrickém oddělení studenti navštívili jídelnu, kde si s nimi hospitalizovaní muži zazpívali koledy. Pak se dobrovolníci přesunuli do horního areálu nemocnice na Onkologické oddělení, kde navštěvovali postupně pokoje na dvou stanicích včetně stacionáře a jednotky intenzivní péče. Během celého dne spolupracovaly se zástupci fakulty sociální pracovnice Bc. Elena Červená, Mgr. Martina Eštoková a psycholožka Mgr. Jana Kliková. „Vaši studenti byli opět velmi šikovní. Jsme moc rádi, že si už řadu let v tomto období najdou čas k nám přijít, protože dokážou krásně zpestřit pacientům den,“ řekla psycholožka.
 
Do akce se zapojily studentky Helena Jechová, Alena Haišmanová, Michaela Tátovská, Dominika Smržová, Jana Hunčovská, Nikola Willfurthová, Denisa Stauberová, Zuzana Vodáková, Diana Vašová, Kateřina Špačková, Nikola Zelená, Michaela Drnáková, Michaela Karochová, Ivera Pešlová, Michaela Kolářová, Lucie Švábová, Vendula Dvořáková, Andrea Nováková, Nikola Turinská a Bc. Marcela Rudolfová, velké poděkování patří studentovi Janu Soukupovi, který se hezky ujal role Mikuláše. Do akce se zapojily ještě další studentky, které se podílely na výrobě vánočních přání. „Srdečně děkuji všem za jejich aktivní zapojení a citlivý přístup k pacientům a pacientkám na lůžkových odděleních nemocnice,“ uvedla dr. Motlová.

Přiložené obrázky