Nacházíte se zde: Úvod > Poděkování z Českého rozhlasu za unikátní pořad Návod na zdraví

Poděkování z Českého rozhlasu za unikátní pořad Návod na zdraví

Novinka (7.6.2016)

Poděkování z Českého rozhlasu za unikátní pořad Návod na zdraví

Všichni běžci, které připravovalo centrum prevence, doběhli až do cíle půlmaratonu

Děkanka fakulty získala po úspěchu pořadu Návod na zdraví/Návod na půlmaraton poděkování z Českého rozhlasu. Na fakultu jej po skončení tohoto unikátního projektu poslal Petr Meškán, vedoucí programu Českého rozhlasu České Budějovice:

Před necelým rokem vznikl v Českém rozhlase České Budějovice nápad na rubriku Návod na zdraví. Základní premisou bylo vytvořit moderní formát, který osloví cílovou skupinu našich posluchačů a přinese jim zábavnou formou informace o zdravém životním stylu. Slovy generálního ředitele Českého rozhlasu René Zavorala vznikl vkusný, multimediální, „sexy“ formát. U obou pořadů (Návod na zdraví, Návod na půlmaraton) se to povedlo dokonale.            

  1. Ideální spojení dvou institucí ČRo a Jihočeské univerzity, konkrétně Zdravotně sociální fakulty a jejího Centra prevence civilizačních chorob
  2. Propojení všech žurnalistických (mediálních žánrů) rozhlas, tisk, video a fotografie
  3. Kultivace posluchačského kmenu (pořad nepoučoval, ale milou formou doporučoval)
  4. Naplnění veřejnoprávní funkce ČRo a využití jejího potenciálu

Je toho mnohem více, ale závěrem děkuji všem, kteří se na přípravách a realizaci podíleli. Za Český rozhlas České Budějovice je to projekt, kterým se ještě dlouho budeme chlubit a věřím, že v brzké době navážeme dalším nápaditým pořadem.

Na start Mattoni 1/2Maratonu České Budějovice se letos postavilo celkem 3 400 běžců. Pro Zdravotně sociální fakultu JU byla účast na této obrovské akci velkou reklamou. Kromě toho, že byla už řadu měsíců spojena s přípravou běžců, se pak v sobotu přímo na náměstí nepřehlédnutelně prezentovalo Centrum prevence civilizačních chorob s měřením zdravotních hodnot, o něž měli sportovci i jejich blízcí velký zájem.

 

Přiložené obrázky