Nacházíte se zde: Úvod > Vánoční koncert pěveckého sboru ZSF JU podpořil Spolek vysokoškolsky vzdělaných sester

Vánoční koncert pěveckého sboru ZSF JU podpořil Spolek vysokoškolsky vzdělaných sester

Plánovaná akce (15.12.2016)

Vánoční koncert pěveckého sboru ZSF JU podpořil Spolek vysokoškolsky vzdělaných sester

Velmi milou a sváteční atmosféru měl vánoční koncert pěveckého sboru ZSF JU, který se konal ve čtvrtek 15. prosince od 15:30 konat v sále A budovy Vltava. Byla to příjemná příležitost se v hektickém předvánočním čase na chvíli zastavit při koledách a vánočních písních z celého světa, zaposlouchat se a také si společně zazpívat. Fakultní sbor vznikl letos na jaře a od té doby rychlým tempem rozšiřuje repertoár, což při své děkovné řeči na závěr koncertu velmi ocenila děkanka fakulty prof. PhDr. Valérie Tóthová, Ph.D.

Sbor tentokrát vystoupil ve dvanáctičlenném obsazení, v němž měli zastoupení i dva muži. Dívky krásně vyzdobily přednáškový sál a dokonce připravily i občerstvení včetně vánočního cukroví. Zakladatelka sboru Mgr. Kristýna Toumová z Ústavu ošetřovatelství, porodní asistence a neodkladné péče ZSF JU zároveň přítomným vysvětlila, že se členové sboru rozhodli finančně podpořit nově vzniklý Spolek vysokoškolsky vzdělaných sester. Vyzvala k tomu i přítomné, takže v závěru mohla prezidentce SVVS Janě Maňhalové předat šek na čtyři tisíce korun. „Jsme za to velmi vděční, protože začínáme úplně od nuly," poděkovala Mgr. Maňhalová dárcům, mezi nimiž je většina lidí spjatých se studijním programem Ošetřovatelství.

Spolek vysokoškolsky vzdělaných sester (SVVS), k jehož hlavním cílům patří podpora ošetřovatelské profese a sesterského povolání i hájení zájmů pacientů, vznikl v září v Českých Budějovicích při té příležitosti, když ZSF JU organizovala mezinárodní ošetřovatelský kongres. Je to jediná čistě sesterská organizace v České republice. Její členové jsou připraveni vysvětlovat politikům i veřejnosti, proč sestra potřebuje vysokou školu, a odmítají návrh na sníženou úroveň vzdělávání sester. 

Přiložené obrázky

Přiložené soubory