Nacházíte se zde: Úvod > O služby centra prevence při akci Věda pro každého měli lidé velký zájem

O služby centra prevence při akci Věda pro každého měli lidé velký zájem

Plánovaná akce (27.2.2016)

O služby centra prevence při akci Věda pro každého měli lidé velký zájem

V českobudějovickém Géčku se v sobotu představila Jihočeská univerzita

S velkým zájmem veřejnosti se setkala akce Věda pro každého, kterou v sobotu uspořádala Jihočeská univerzita v českobudějovickém nákupním centru Géčko. S pestrým programem se tam představilo několik fakult, v příjemné atmosféře se návštěvníci pobavili a poučili. Zdravotně sociální fakultu JU zastupovalo Centrum prevence civilizačních chorob, které nabízelo různá měření zdravotních hodnot a poradnu zdravého životního stylu. Lidé tyto služby velmi ocenili, po celou dobu stála u stanoviště fronta zájemců.

„Celkem jsme vyšetřili 63 lidí, přičemž naprostá většina byla ve věku do šedesáti let. Zájemcům jsme rozdali letáčky s celou naší nabídkou a někteří lidé se chystají přijít i k nám do centra, abychom s nimi na základě naměřených hodnot dál pracovali na zlepšení jejich zdravotního stavu,“ shrnula koordinátorka centra Mgr. Lenka Šedová, Ph.D., která do akce zapojila osm studentek. Měla radost, že služby centra lákaly i děti, pro něž byla připravená speciální manžeta pro měření tlaku a také možnost zvážit se, změřit i zjistit BMI. „Umožnili jsme i poslechnout si svůj vlastní krevní tlak, což velmi ocenily hlavně děti,“ dodala.

Na akci se přišla podívat také děkanka ZSF JU prof. PhDr. Valérie Tóthová, Ph.D. Potěšilo ji, že viděla velký zájem o služby centra prevence. „Je to skvělá propagace naší fakulty, protože veřejnost vidí, že jsme schopni nabízet velmi užitečné služby,“ konstatovala.

Přiložené obrázky