Nacházíte se zde: Úvod > Při HoSPORTovní benefici na podporu dětí s Downovým syndromem bude mít zastoupení i ZSF JU

Při HoSPORTovní benefici na podporu dětí s Downovým syndromem bude mít zastoupení i ZSF JU

Plánovaná akce (4.6.2017)

Při HoSPORTovní benefici na podporu dětí s Downovým syndromem bude mít zastoupení i ZSF JU

Čtyři studentky a studenti 2. ročníku oboru Zdravotnický záchranář budou učit první pomoc na společném stanovišti s VZP, jejíž stan bude stát hned u vstupu do areálu. Zapojí se tak do druhého ročníku benefice na podporu dětí s Downovým syndromem, který se bude konat v neděli 4. června od 10 do 17 hodin v areálu HoSPORT ve Starých Hodějovicích u Českých Budějovic. Slibuje mnoho sportu a zábavy pro celou rodinu. Výtěžek akce bude věnován Ovečka o.p.s., která pomáhá rodinám, jejichž děti postihlo toto onemocnění.

Manažerka akce Šárka Masopustová přizvala naši fakultu ke spolupráci vzhledem k tématu celého benefičního dne, které se týká i zdravého životního stylu, regenerace a všeho, co s tím souvisí. „K tomu patří i znalost první pomoci. Každý by měl umět pomoci a vy vychováváte mladé záchranáře, kteří mohou dětem představit základy první pomoci. Rodiče si mohou vyzkoušet, jak těžké je správně dělat například masáž srdce, a zkusit své znalosti v této oblasti. Z malého průzkumu kolem sebe jsem totiž zjistila, že lidé mnohdy ani neví, na jaké číslo mají volat, když se něco stane. Je tedy důležité toto neustále připomínat,“ vysvětlila Mgr. Masopustová.

Pestrý program nabídne například interaktivní sportovní stanoviště vedená profesionálními sportovními kluby a trenéry, rodinný fotbálek, zkušební jízdy s elektromobilem, loutkové divadlo, jízdy na Segway, dětský koutek, tvůrčí dílnu apod. Podrobněji na webu akce.

Přiložené obrázky