Nacházíte se zde: Úvod > Případová studie Lidé místo zdí od PhDr. Jaroslav Hály je součástí prestižní monografie Zločin a trest v 21. století

Případová studie Lidé místo zdí od PhDr. Jaroslav Hály je součástí prestižní monografie Zločin a trest v 21. století

Novinka (20.8.2021)

Případová studie Lidé místo zdí od PhDr. Jaroslav Hály je součástí prestižní monografie Zločin a trest v 21. století

PhDr. Jaroslav Hála z Ústavu humanitních studií v pomáhajících profesích ZSF JU je jedním ze spoluautorů kolektivní monografie nazvané Zločin a trest v 21. století: aktuální témata trestní politiky a trestního práva. Reprezentativní publikace vydaná nakladatelstvím Wolters Kluwer ČR byla koncipována jako pocta Heleně Válkové. Na tvorbě této knihy pracovala početná skupina soudců, kriminologů, psychologů a vysokoškolských pedagogů. Prof. Válková, exministryně spravedlnosti a dnešní agilní poslankyně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, při předávání autorských výtisků knihy koncem června oslavila v kruhu přátel své významné životní jubileum.

Na této společenské akci byl přítomen i zástupce ZSF JU PhDr. Jaroslav Hála, jehož případová studie Lidé místo zdí jako nadějný projekt reintegrace mladistvých delikventů je důstojnou a čtivou částí monografie. Humanistický étos příspěvku plně koresponduje s celoživotním úsilím profesorky Válkové, která velkou část své odborné i politické činnosti zasvětila prevenci a překonávání juvenilní delikvence. 

Přiložené obrázky