Nacházíte se zde: Úvod > V sobotu zveme na příjemnou procházku chráněnou krajinnou oblastí Vrbenských rybníků

V sobotu zveme na příjemnou procházku chráněnou krajinnou oblastí Vrbenských rybníků

Plánovaná akce (13.10.2018)

V sobotu zveme na příjemnou procházku chráněnou krajinnou oblastí Vrbenských rybníků

Loučení s létem – pojďte se projít s holemi Nordic Walking i bez nich

Na příjemnou procházku od budovy ZSF JU Vltava/Uran do krásné přírody kolem Vrbenských rybníků a odtud zpět k restauraci Bergamo (viz přiložená mapka v pozvánce) zve v sobotu 13. října od 14 hodin Zdravotně sociální fakulta JU, konkrétně odborníci z Ústavu ošetřovatelství, porodní asistence a neodkladné péče a Institutu aplikovaných zdravotně sociálních věd – pracoviště praxe. Snadno schůdná trasa měří asi pět kilometrů. „Půjdeme převážně po rovince, nenáročným terénem po hrázi rybníků Černiš a Domin. Uvedená trasa je vhodná i pro vozíčkáře, ale jen s doprovodem,“ říká za organizátory Mgr. Lenka Šedová, Ph.D.

Akce navazuje na tradici sobotních vycházek s holemi Nordic Walking v kampusu Jihočeské univerzity, takže i tentokrát začne instruktáží. Fyzioterapeutka Jana Jarošová zájemcům poradí, jak správně chodit s nordingovými holemi. Vítáni jsou tedy všichni, kteří si tyto hole přinesou (k zapůjčení na místě nebudou). Akce je však určená pro širokou veřejnost, to znamená všechny zájemce o zdravý pohyb – vítání budou studenti, přátelé, kolegové či například klienti Centra prevence civilizačních chorob ZSF JU a další příznivci zdravého životního stylu.

Sraz je ve 14 hodin před budovou ZSF JU Vltava a odtud účastníci zamíří do chráněné krajinné oblasti Vrbenských rybníků. Procházka se uskuteční pouze za příznivého počasí.

Přiložené obrázky

Přiložené soubory