Nacházíte se zde: Úvod > Půlmaraton 2020 s výhodami pro běžce ze ZSF JU: zájemci ušetří startovné a mohou trénovat pod odborným dohledem

Půlmaraton 2020 s výhodami pro běžce ze ZSF JU: zájemci ušetří startovné a mohou trénovat pod odborným dohledem

Novinka (20.11.2019)

Půlmaraton 2020 s výhodami pro běžce ze ZSF JU: zájemci ušetří startovné a mohou trénovat pod odborným dohledem

Díky velmi významné pomoci, kterou naše fakulta už řadu let poskytuje organizátorům a běžcům při prestižní akci Mattoni 1/2Maraton České Budějovice, se na rok 2020 podařilo vyjednat několik nových výhod pro studenty a zaměstnance ZSF JU. Koordinátorka Centra prevence civilizačních chorob Mgr. Lenka Šedová, Ph.D., z Ústavu ošetřovatelství, porodní asistence a neodkladné péče ZSF JU může mezi zájemce o závod rozdělit tyto volné vstupy (bez nutnosti platit startovné):

-        pro 4 studenty/studentky: 1x štafeta, tj. běh 4x5 km

-        pro 4 studenty/studentky: 2x hlavní závod (21 km)

-        5x rodinný běh pro zaměstnance fakulty

„Účastníci dostanou zaplacené startovné a budou mít také možnost zapracovat na své fyzické kondici ve spolupráci s fitness trenérem v našem Centru prevence civilizačních chorob. Půlmaraton je velmi atraktivní akcí, takže zájemců jistě bude hodně. Šanci získat volné vstupy proto budou mít ti, kteří se přihlásí nejdřív,“ vysvětluje dr. Šedová. Zájemci se jí mohou hlásit na e-mail lsedova@zsf.jcu.cz.

Jihočeská univerzita bude opět partnerem této největší sportovní akce v regionu, jejíž součástí je i Běh o pohár rektora JU. V loňském roce měla naše fakulta v akci Mattoni 1/2Maraton historicky největší zapojení. Servis závodníkům poskytovali od sobotního poledne až do pozdního večera studenti oborů Zdravotnický záchranář, Všeobecná sestra a Fyzioterapie. Pomáhali jak na trase, tak ve stanu umístěném na náměstí Přemysla Otakara II., v němž Centrum prevence civilizačních chorob ZSF JU nabízelo zájemcům různá měření zdravotních hodnot a poradnu na téma zdravý životní styl. Čtyři studenti 2. ročníku oboru Zdravotnický záchranář se v terénu pohybovali na kolech s automatizovanými externími defibrilátory, pět studentů 1. ročníku oboru Fyzioterapie ve stanu vedle startu poskytovalo běžcům masáže jak před závodem, tak po něm. Podobně početné zastoupení bude mít při této akci naše fakulta i v příštím roce, kdy se závod uskuteční 30. května.