Nacházíte se zde: Úvod > Rektor JU se setkal se studentkami, které fakultu reprezentovaly v soutěži Jihočeská sestřička

Rektor JU se setkal se studentkami, které fakultu reprezentovaly v soutěži Jihočeská sestřička

Novinka (22.11.2016)

Rektor JU se setkal se studentkami, které fakultu reprezentovaly v soutěži Jihočeská sestřička

Dvanáct studentek ZSF JU obstálo ve velké konkurenci patnácti týmů se ctí: jedno naše družstvo vyhrálo a další obsadila třetí a páté místo

Velmi přátelskou atmosféru mělo pondělní setkání rektora Jihočeské univerzity doc. Tomáše Machuly, Ph.D., Th.D., se studentkami, které nás reprezentovaly v říjnové soutěži Jihočeská sestřička. Tuto prestižní soutěž, v níž soupeří týmy ze středních, vyšších odborných a vysokých škol, zatím pokaždé vyhrála Zdravotně sociální fakulta JU. Jak loni v Prachaticích, tak nedávno v říjnu v Českém Krumlově. Tam letos fakulta vyslala dokonce tři týmy včetně porodních asistentek, které měly vzhledem ke svému zaměření ještě těžší pozici. Přesto všech dvanáct našich reprezentantek obstálo ve velké konkurenci patnácti týmů se ctí: kromě vítězství obsadily třetí a páté místo.

O průběhu soutěže, jednotlivých disciplínách i o svých dalších plánech nyní vyprávěly studentky rektorovi, který přišel na naši fakultu na pozvání děkanky prof. PhDr. Valerie Tóthové, Ph.D., a proděkanky Mgr. Ivany Chloubové. Poděkoval studentkám za to, jak skvěle školu reprezentovaly, čímž šíří dobré jméno celé univerzity. „Až bude další konference rektorů, budu se mít čím chlubit kolegům,“ řekl. Zajímal se o metody praktické výuky, například jak se učí správně odebírat krev, a také o to, jak je v této profesi důležitá týmová práce. „Díky tomu, že se dobře známe, víme, co jde komu nejlépe, a můžeme si rozdělit úkoly. To nám pomohlo i v soutěži,“ shodly se studentky. Mluvilo se také o tom, jak důležité je, aby sestry s pacienty dovedly správně komunikovat – a to i proto, že jsou pacientům blíž než lékaři. Právě v umění komunikovat se při soutěži projevily největší rozdíly v úrovni vzdělání a vyzrálosti studentek, což přispělo k absolutnímu vítězství ZSF JU. „Reprezentovaly jste to, co má tato profese obnášet. Byla jsem na vás pyšná. Dokázaly jste, že naše fakulta připravuje kvalitní studenty a absolventy,“ shrnula děkanka fakulty a rektor univerzity všem dívkám popřál hlavně to, aby je zvolené povolání pořád bavilo, protože tuto profesi nelze dělat jako pouhé zaměstnání.

O úspěchu ZSF JU v soutěži Jihočeská sestřička informoval záhy po akci Deník (článek je přílohou této zprávy) a podrobněji také českokrumlovská mutace tohoto listu. Velký prostor dostaly dívky v článku připraveném pro nové vydání Journalu JU. Ačkoli si přály obhájit loňské prvenství svých kolegyň a kolegy, nenechaly se předtím svázat obavami ani přehnanými ambicemi. „Těšily jsme se a moc nás povzbudilo, když nám ráno před zahájením přišly paní děkanka a proděkanka ještě říct, ať se vůbec nestresujeme výsledkem a soutěž si pěkně užijeme,“ zavzpomínaly studentky třetího ročníku oboru Všeobecná sestra Karolína Švecová, Michaela Tušlová, Iveta Příplatová a Anna Vodičková, které v Českém Krumlově vybojovaly pohár pro absolutního vítěze. Další ročník se bude konat na podzim příštího roku v Písku.

Zpráva z akce ZDE:

http://www.zsf.jcu.cz/cs/studentky-zsf-ju-vyhraly-soutez-jihoceska-sestricka

Přiložené obrázky