Nacházíte se zde: Úvod > Rozhlasový Návod na zdraví se změnil v reality show Návod na půlmaraton

Rozhlasový Návod na zdraví se změnil v reality show Návod na půlmaraton

Novinka (5.4.2016)

Rozhlasový Návod na zdraví se změnil v reality show Návod na půlmaraton

Lukáš Martinek a David Kimmer z Centra prevence civilizačních chorob ZSF JU připravili tříměsíční trénink pro sedm dobrovolníků

Dvacetidílný seriál Českého rozhlasu České Budějovice nazvaný Návod na zdraví, který připravují Lukáš Martinek a David Kimmer z Centra prevence civilizačních chorob ZSF JU a s redaktorkou Máriou Pfeiferovou v něm pravidelně mluví o pohybu, výživě a správné životosprávě, se od minulé soboty zaměřil na blížící se půlmaraton.

V ulicích Českých Budějovic ho lidé poběží 4. června, takže dobře se na něj připravit je velmi aktuální úkol. Proto se nyní seriál jmenuje Návod na půlmaraton a rozhlasová stanice ho označuje za svou první reality show. Autoři si totiž vybrali velkou výzvu  připravit sedm dobrovolníků, a to začínajících i zkušenějších sportovců, aby trasu dlouhou přes 21 kilometrů zvládli co nejsnáz a nejúspěšněji.

Trenér Lukáš Martinek a výživový poradce David Kimmer pro čtyři ženy a tři muže, kteří se do rozhlasového projektu přihlásili dobrovolně, připravili systematický tříměsíční trénink. Běžci si budou pravidelně do deníku zapisovat své úspěchy nebo neúspěchy: průběžné zpravodajství o jejich úsilí uslyší nejen posluchači českobudějovického rozhlasu, ale bude uveřejněno i na webových stránkách rozhlasu a také v Českobudějovickém Deníku.

Před začátkem této „reality show“ vysvětlili její principy autoři v pátek odpoledne v hodinovém rozhlasovém rozhovoru (odkaz na něj je součástí této zprávy). Český rozhlas České Budějovice vysílá seriál už od listopadu, a to každou sobotu v 15:30 hodin na frekvenci 106,4 FM. Jednotlivé díly si pak lze přehrát v archivu ČRo, a to v rubrice Záznamy pořadu.

Přiložené obrázky