Nacházíte se zde: Úvod > Se sbírkou Peříčkový den úspěšně pomáhali studenti oboru Sociální práce

Se sbírkou Peříčkový den úspěšně pomáhali studenti oboru Sociální práce

Plánovaná akce (1.4.2016)

Se sbírkou Peříčkový den úspěšně pomáhali studenti oboru Sociální práce

Prodej podpořil konto Pomozte dětem, v Č. Budějovicích vynesl téměř 19 tisíc korun

Asi padesát studentek a studentů 1. ročníku oboru Sociální práce ZSF JU se zapojilo do celorepublikové sbírky Peříčkový den, která se konala prvního dubna i v Českých Budějovicích. Mladí lidé oblečení ve žlutém tričku nabízeli kolemjdoucím peříčkové brože a další drobnosti na podporu sbírkového konta Pomozte dětem. Peníze dávali lidé do speciální pokladny, výtěžek podpoří organizace pomáhající ohroženým a znevýhodněným dětem.

Organizátoři nyní výtěžek sečetli a zjistili, že studenti v Českých Budějovicích vybrali téměř 19 tisíc korun. Chci poděkovat všem studentům, kteří se akce zúčastnili, ale i těm, kteří přispěli  jakoukoliv finanční částkou, uvedla koordinátorka akce Mgr. Dagmar Dvořáčková, Ph.D., z Ústavu sociálních a speciálněpedagogických věd ZSF JU. Kolik se podařilo vybrat v celé republice se mohou lidé dozvědět v přímém přenosu, který uvede ČT 1 v sobotu 16. dubna od 21:30 hodin.

Trojice studentů, mezi nimi i jedna s kostýmem velkého plyšového kuřete, které poutalo pozornost a velmi se líbilo hlavně dětem, oslovovaly chodce na náměstí Přemysla Otakara II., Lannově třídě, v obchodních centrech IGY a Mercury, na Senovážném náměstí a na dalších místech. „Studenti si touto formou vyzkoušeli sociální práci v praxi,“ vysvětlila dr. Dvořáčková. Peříčkový den se letos konal poprvé jako součást sbírkového projektu Pomozte dětem, který společně organizují Nadace rozvoje občanské společnosti a Česká televize – jeho maskotem je populární Kuře. Sbírka podporuje děti a mladé lidi do 18 let se zdravotním či sociálním znevýhodněním či ohrožené týráním, šikanou nebo jiným rizikovým chováním.

Přiložené obrázky