Nacházíte se zde: Úvod > Studenti 2. ročníku oboru Sociální práce ve veřejné správě dostali za odměnu exkurzi v České televizi

Studenti 2. ročníku oboru Sociální práce ve veřejné správě dostali za odměnu exkurzi v České televizi

Novinka (12.11.2017)

Studenti 2. ročníku oboru Sociální práce ve veřejné správě dostali za odměnu exkurzi v České televizi

Exkurze do České televize, kterou dostali za odměnu po úspěchu ve sbírce Peříčkový týden, se v pátek v Praze zúčastnilo pět studentek a jeden student 2. ročníku oboru Sociální práce ve veřejné správě. Letos na jaře se jim a jejich spolužákům podařilo v ulicích Českých Budějovic a na dalších místech ve městě včetně kampusu a pracovny rektora JU vybrat do zapečetěných kasiček celkem 29 414 korun. Oblečeni do žlutých triček s logem Kuřete a České televize nabízeli k prodeji ,,peříčkovou brož“, jejíž koupí každý člověk podpořil znevýhodněné děti. Vedli si velmi aktivně, díky čemuž se naše fakulta stala školou, které se podařilo získat pro sbírku Pomozte dětem nejvíc z celé České republiky.

 „Mám velkou radost a děkuji všem zúčastněným studentům za jejich vysoké nasazení a ochotu zapojit se. Jsem moc ráda, že tímto reprezentují nejen fakultu, kterou studují, ale i obor a profesi sociální práce,“ uvedla Mgr. Dagmar Dvořáčková, Ph.D., z Ústavu sociálních a speciálněpedagogických věd ZSF JU. Celkový výtěžek byl zveřejněn v České televizi, která pořad Pomozte dětem vysílala na programu ČT1 v sobotu 15. dubna od 21:40.

Je to velký úspěch pro fakultu, jejíž slogan zní „Učíme lidi pomáhat“. Při návštěvě Prahy si studenti prohlédli hlavní budovu televize na Kavčích horách, seznámili se s její historií i současností a prošli studia, v nichž se natáčí soutěže a zábavné pořady. Provázel je Vladimír Bezděk, který v televizi pracuje od roku 1962 a snažil se ukázat jim i místa jinak nedostupná, například dabingová studia. Naši studenti byli přičleněni k větší skupině neslyšících lidí, plánované setkání s herečkou Marií Doležalovou, patronkou sbírky Pomozte dětem, bylo odloženo pravděpodobně na období před dalším ročníkem této charitativní akce.

Přiložené obrázky